Конституційний суд взявся за мовний закон

14 лютого 2015, 07:46
Читать новость на русском

Джерело:

УНІАН

Конституційний суд України відкрив провадження за конституційним поданням 57-ми народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України “Про засади державної мовної політики” від 3 липня 2012 року № 5029–VI.

Відповідна інформація розміщена на офіційному сайті Конституційного суду.

Ухвалою колегії суддів КСУ відкрито конституційне провадження у справі; здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Суду,
— йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, конституційне подання 57 народних депутатів України щодо конституційності Закону України "Про засади державної мовної політики" надійшло до Конституційного суду 10 липня 2014 р.

Читайте також: Лише українська мова має і завжди матиме особливий державний статус, — Порошенко

Закон "Про засади державної мовної політики" набув чинності 10 серпня 2013 року. Законом передбачено, що у 13 регіонах України російська мова отримує статус регіональної, який практично прирівнює її до державної. Закон дозволяє використовувати в офіційному діловодстві не українську мову, а ту, якою в конкретному регіоні розмовляє не менш як 10% жителів.

Свого часу ухвалення закону викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла, що закон прийнятий з істотними порушеннями.

Верховна Рада 23 лютого 2014 р. визнала таким, що втратив силу, закон про засади державної мовної політики від 3 липня 2012 року. Однак тодішній в.о. президента України і голова ВР Олександр Турчинов відмовився схвалити скасування цього закону. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запевнив, що у рамках конституційних змін російська мова отримає спецстатус.