Концентрація земель дає можливість не залежати від держави
Максимальна концентрація земель сільськогосподарського призначення у руках підприємств дає можливість не залежати від державної підтримки та демонструвати ефективну роботу.
В Українській аграрній конфедерації переконані, що створення вертикально-інтегрованих холдингів посилює українські позиції на світових аграрних ринках.
“Керівники цих підприємств кажуть лише одне, нам не треба заважати, ми можемо існувати конкурувати не тільки на ринку України, але й на світових ринках і ефективно це робити, при цьому звичайно дуже позитивно впливаючи на економіку України”, - каже президент УАК Леонід Козаченко.
Проте із зосередженням значної кількості земель у руках кількох крупних підприємств держава отримує ряд ризиків. Експерти асоціації “Земельна спілка України” говорять про втрату за таких умов "колиски української духовності" - тобто села.
“Виникає запитання чи добра ось така концентрація землі, яку нам сьогодні демонструють агрохолдинги для початку вони нам демонструють цю концентрацію в формі оренди. Це з одного боку добре, що у нас є великі компанії в яких по 100 по 300 тис га в оренді, але виникає запитання чи збережуться наші українські землі при таких масштабах господарювання”, - каже член ради асоціації "Земельна спілка України" Андрій Мартин.
За підрахунками експертів, 5,5 млн. га землі сконцентровано у руках крупних суб’єктів господарювання, які володіють земельними площами не менше 25 тис гектарів.