Копирсання в землі чудово оздоровлює організм

12 квітня 2010, 20:30

Весна - прекрасна пора. Розцвітають квіти, співають птахи - з’являється бажання зазирнути в сад чи город.

Якщо це про вас - сміливо реалізуйте свій порив. Виявляється копирсання в землі чудово оздоровлює організм. Американські науковці довели, ті, хто хоча б раз у тиждень навкарачки пораються у городі, ризикують менше захворіти на остеопороз.

Сонце допоможе організму виробити вітамін D, який сприяє кращому засвоєнню кальцію, а це - міцні кістки. Витягуючи бур’ян, штовхаючи газонокосарку чи тягаючи мішки - ви виконуєте корисні фізичні вправи. Це сприяє зміцненню м’язів.

Але огородництво та садівництво корисні не лише для тіла, але й для мозку. Австралійські вчені з’ясували, що літні люди, які люблять копирсатися в землі - менш схильні до старечого недоумства. А ще огородництво та садівництво - хороший спосіб зав’язати нові стосунки з іншими поціновувачами природи.


Сінна лихоманка

Весняний настрій багатьом людям може затьмарити алергічна нежить, відома як сінна лихоманка. Ті, хто страждає від цієї сезонної недуги, відчуває постійне свербіння в носі, очах та вухах. Іноді болить горло. Все це - реакція імунної системи на пилок різних рослин, що літає в повітрі.

Сінною лихоманкою страждають мільйони людей у світі. Та найбільш вразливі до сезонної алергії діти і підлітки. Алергія швидше неприємна, ніж небезпечна, однак терпіти її не варто. Щоб підтвердити діагноз, лікар призначає шкірні проби. Аби визначити які саме речовини викликають реакцію, на тіло наносяться краплі екстракту алергену. Типовими алергенами є пилок та цвіль.

Панацеї від алергії не існує. Втім, при грамотному лікуванні, зокрема імунотерапії, прояви хвороби можна звести до мінімуму.