Корупція на митниці відроджує тіньові схеми у металобрухті, – політолог
Корупція на західноукраїнських митницях призводить до відродження тіньових схем у металобрухті, з чим боролася нинішня влада.
Про це заявив політолог Микола Давидюк, інформує 24 канал. Він наголосив, що корупційні схеми мають всі умови для процвітання, адже увага українців прикута до подій на фронті.
До теми Зниження заготівлі металобрухту може призвести до зриву декарбонізації металургії, – думка
Зараз у воєнний час, коли вся увага зосереджена на фронтах, дуже легко налагоджувати корупційні схеми, особливо на митницях. Яскравий приклад – митниці у містах Рівне та Луцьк, які видали дозвільні документи на експорт 1 тисячі тонн металобрухту у Польщі,
– сказав він.
За його словами, проблема полягає в тому, що багато інших митниць, зокрема Києва чи Львова, раніше відмовлялися видавати такі документи, що підтверджують походження металобрухту, а без них експорт до Європи неможливий.
"У результаті, що вийшло: сертифікат походження виданий, хоча в Україні металобрухтний бізнес тіньовий, мито на експорт знижено зі 180 до 3 євро за тонну, а збитки бюджету країни становлять лише на цій партії 177 тисяч євро, які, очевидно, співробітники західноукраїнських митниць поклали до своєї кишені", – констатував Микола Давидюк, додавши, що тепер особливо "голодні" митниці вишиковуватимуться в чергу на впровадження такого корупційного досвіду.
Як раніше повідомляли ЗМІ, українські експортери брухту чорних металів у серпні 2022 року зробили велику поставку, об'ємом 1 тисяча тонн у Польщу через дві митниці у містах Рівне та Луцьк. До цього відвантажували лише невеликі партії, переважно легованих марок.