Корупція добралась до міжнародного футболу

30 травня 2015, 23:04
Читать новость на русском

Цього тижня топ-темою стала корупція у футболі. У хабарництві звинувачують вище керівництво ФІФА. Утім попри скандал, Йозефа Блаттера вп'яте переобрали головою федерації.

Йозефу Блаттеру скоро 80. От уже 20 років він залишається незмінним головою ФІФА. За час його правління федерація перетворилася на могутню але абсолютно непрозору організацію. Як доказ — гучний корупційний скандал перед самими виборами голови ФІФА. Та навіть ці події не похитнули позицій швейцарця. Його кандидатуру підтримали 133 національні футбольні асоціації. Після невдалого першого туру інший претендент на крісло президента федерації, йорданський принц Алі, знявся з перегонів.

Ще на початку своєї кар'єри Блаттер зробив ставку на бідні країни. І не прогадав. Кажуть, у 98-му він поїхав в турне Африкою, де кожному делегату зі своєї кишені роздав по 50 тисяч доларів. Це забезпечило Блаттеру першу перемогу. Цю ж тактику він використав і в наступних кампаніях. Нинішні результати говорять самі за себе. Блаттера підтримала Африка та Азія. А також Росія. Тоді як Європа голосувала за принца Алі.

Втім масштабна корупція всередині футбольної організації таки випливла на поверхню. Цього тижня на вимогу американської влади у Цюриху арештували 7 високих чиновників ФІФА. Їх звинувачують у багатомільйонних хабарах. Функціонери брали гроші за права на телетрансляцію та спонсорські угоди. Не виключено, що і господарів мундіалів обирали за винагороду. Скандал засмутив президента УЄФА Мішеля Платіні.

Читайте також: Кадиров про вибори президента ФІФА: Де Путін, там перемога

Щороку футбольні асоціації отримують від ФІФА сотні тисяч доларів. Вони можуть просити гроші на зведення стадіонів чи розвиток інфраструктури. Непогано живеться і членам виконавчого комітету. Окрім кругленької зарплати їм гарантовані польоти першим класом, п'ятизіркові готелі та інші привілеї.

До слова, Росії в корупційному скандалі відведена не остання роль. Швейцарська поліція підозрює, що вона, а також Катар незаконно отримали право проводити наступні чемпіонати світу. Однак сам Блаттер твердить, — вся справа у неприязні заходу до переможців.

Корупційний скандал розколов футбольний світ. До арешту високопосадовців сумнівів у перемозі в Блаттера не було. Але останні події змусили його похвилюватися. Втім попри звинувачення керівництву федерації, сам Блаттер поки залишається у грі мільйонів.