Кожен четвертий житель України вважає себе бідним

14 березня 2012, 18:20
Читать новость на русском

85% населення змушені економити на харчуванні, відпочинку, дозвіллі та купівлі одягу, аби вижити. Такі цифри озвучили правозахисники у щорічній доповіді "права людини в Україні".

"Якщо застосовувати стандарти організації об’єднаних націй, то у нас бідними є 80% населення. Прожитковий мінімум досі рахується за нормативами 2001-го року. Можна стверджувати напевно, що людина в родині, де 3 чи більше дітей має великі проблеми з виживанням. Такі ж проблеми мають одинокі, пенсіонери", - каже голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров.

За стандартами ООН, 80% українців – бідні

У профільному міністерстві зі статистикою погоджуються. І пропонують 17 нових ініціатив на покращення життя.

"Всі ці соціальні ініціативи направлені в першу чергу на пенсіонерів, які самі не можуть себе забезпечити, які самі собі не можуть допомогти, безробітним, яким потрібно дати роботу і дати шанс самим себе забезпечувати, і на дітей, на інвалідів. В квітні, ми думаємо, будуть зміни до бюджету і ті ж підвищення пенсій, ми передбачаємо, буде вже в травні", - обіцяє віце-прем’єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Повідомлялося, що на реалізацію таких ініціатив потрібно 16 мільярдів гривень. Влада переконує: 10 вже назбирали за рахунок перевищення надходжень податків. 5 мільярдів планують отримати за рахунок продажу ліцензій на видобуток корисних копалин. Ще півмільярда за рахунок введення податку на розкіш.

"Введення податку на розкіш, інакше як маніпулюванням громадською думкою і свідомістю, назвати не можна, тому що це нереальні податки, це податки смішні для тих багатих людей, на яких вони покладаються, кошти, які намагаються зібрати, вони не вирішують тих проблем, які заявлені для вирішення в соціальному пакеті. Бідні не стануть багатшими", - вважає президент правозахисного центру Катерина Левченко.

Про погіршення економічної ситуації говорять і соціологи. Згідно з опитуванням, проведеним минулого місяця київським міжнародним інститутом соціології, майже 80% українців невдоволені економічною ситуацією, а дві третини вважають, що країна розвивається в неправильному напрямку.