Кожен сьомий українець має зайву вагу
Втім лікарі вважають, що насправді ситуація набагато гірша, адже збільшення маси тіла - загальносвітова тенденція, тому статистика навіть не встигає фіксувати нові цифри.
Виною всьому - блага цивілізації, які роблять людей ледачими - вважають лікарі.
Наталія Міхньова (лікар-гастроентеролог, дієтолог): “Велика кількість їжі, зловживання спиртними напоями. Люди дуже люблять їздити на машинах і мінімально займатися спортом, тобто не відвідують фітнес центри, басейни, і якщо є достаток в сім’ї відповідно і можливість купити продукти в них збільшується”.
Втім, за даними Держкомстату найбільше худих людей живе у столиці, повних - на півдні України. Чим вищий рівень освіченості людей, їх соціальний статус, тим більше вони стежать за своєю зовнішністю та вагою - пояснюють ці відмінності лікарі.
Наталія Міхньова (лікар-гастроентеролог, дієтолог): “Зараз ставиться акцент на те, що людина при влаштуванні на роботу повинна мати презентабельний вигляд. Якщо є зайва вага тіла чи ожиріння, в людини цілий ряд супутніх захворювань, це ж не тільки косметичний дефект - проблемні кілограми, а це ще і проблеми зі здоров’ям”.
Маючи хвороби, спричинені зайвою вагою, працівник часто братиме лікарняні, вважають менеджери з персоналу, в той час як у великих містах, аби втриматися на роботі брати лікарняні треба якомога рідше.
Що ж стосується дітей, то зайва вага викликана у них тими ж чинниками, що і у дорослих. Адже замість гри на вулиці обирають багатогодинне сидіння за комп’ютером, а замість овочів та фруктів - їжу швидкого харчування та солодощі. Як результат - в Україні понад 100 тисяч дітей страждають від ожиріння. Особливо лікарів турбує тяжіння дітлахів до закладів швидкого харчування і пасивність батьків у цьому питанні.
Олімпійська чемпіонка Лілія Подкопаєва каже, її діти у закладі швидкого харчування були лише раз у житті. Колишня спортсменка не має проблем із вагою, відтак і своїх дітей виховує у любові до спорту, а крім того, активно контролює що вони їдять.
Лілія Подкопаєва (олімпійська чемпіонка): “Що ми їмо? В нас однозначно не схвалюються солодощі, шоколад, вони знають: по-перше від того порядяться зуби, по-друге, м хочемо бут здоровими, сильними, підтягнутими. Звичайно є свята, коли вони їдять це в невеликих кількостях. Я негативно відношуся до чіпсів, сухариків і такого іншого. Діти займаються плаванням, гімнастикою, плаванням”.
Втім, поки не всі батьки контролюють раціон своїх дітей, тож щороку пухкеньких малюків більшає на 20 тисяч. Відтак, якщо дорослі не відганятимуть малюків з цукерками від комп’ютерів, українцям до американців, де кожна третя людина - надто гладка - уже не далеко.