Кожна третя шкільна форма в Україні - неякісна
Такі висновки зробили в “Укрметртестстандарті” за результатами перевірок, закуплених у столичних магазинах товарів.
З шкільною формою справи найгірші - з семи пробних комплектів лише два відповідали стандартам.
”Наприклад, пишуть що є вовна. Починаєш перевіряти, вовни - нуль. Пишуть що є бавовна - 100 відсотковий поліефір. Для дітей у шкільній формі матеріал верху має містити не більше 67% штучних волокон”, - каже спеціаліст "Укрметртестстандарту" Наталія Попова.
Спортивні ж костюми, які пропонують дітлахам з полиць магазинів, можуть викликати сильні алергічні реакції.
”Усі вироби повністю не відповідають цим вимогам. И по стійкості забарвлення до поту і до сухого тертя. Тобто елементарне тертя, ви вдягнули, ви ще не спітніли, а фарбник вже залишився на вас, тобто на вашій дитині”, - каже спеціаліст "Укрметртестстандарту" Наталія Попова.
Дитяче ж взуття, кажуть фахівці, має обиратися також з великою пильністю - адже воно може не лише натирати стопи дитині, а й спричинити їх деформацію. Що ж стосується шкільного приладдя, то тут виробники найчастіше не дотримуються порад науковців. Неправильно розлініюють сторінки зошитів, або ж друкують їх на занадто білому папері.
”Було розраховано вченими, де і з якого віку, аби не порушити зір дитини, який росте та розвивається, були вимоги до висоти літер. Нашими спеціалістами було виявлено ігри, що менше за габаритами. І коли ми попросили сертифікат, нам сказали, що це не іграшка, і на неї сертифікату немає”, - каже заступник начальника лабораторії випробування іграшок Сергій Каспаров.
Купуючи шкільний одяг, взуття та канцтовари варто звертати увагу на маркування, радять контролери. Мовляв, чим більше там інформації, тим вища ймовірність, що цей товар якісний. Минулоріч фахівці закуповували продукцію для тестування на ринках - кажуть від цьогорічних магазинних вона майже нічим не відрізняється - і неякісного браку у торгових мережах ніяк не менше.