Крихітний чіп може дати надію для паралізованих людей

27 травня 2011, 11:41
Читать новость на русском

Інноваційні технології для неповносправних стають дедалі популярнішими. Сотні медиків з усього світу прагнуть допомогти паралізованим людям, які вже втратили надію на повернення до повноцінного життя.

Остання розробка - це мавпа, яка за допомогою імплантованого в мозок чипу може рухати роботизовано рукою лише силою думки. З цим пристроєм мавпа може дотягнутися та похитати ручку. За старання тварина отримує нагороду - ковток води.

На папері все доволі просто - мавпі імплантують електроди в моторну кору головного мозку, яка відповідає за рух. Вони приймають імпульси від окремих нейронів та передають їх до комп’ютера, який одразу ж їх аналізує та вирішує, що саме мавпа намагається зробити. Потім ці сигнали розшифровуються та перетворюються на рухи механічної руки.

Система настільки досконала, що сама коректує рух і скеровує його точно до того предмету, на який націлилася мавпа. Тварина не відчуває імплантованих в мозок електродів, тому сприймає механічну руку як природну частину свого організму.

Звісно, без нещасних випадків не обійшлося - під час тестування одна мавпа померла від інфекції, занесеної ззовні. Проте ця смерть не була безпосередньо пов’язана з електродами в мозку. Тому вчені готуються до випробування технології на людях.

Цей крихітний чіп може дати надію для паралізованих людей, які десятиліттями не вставали з інвалідного візка.