Крим: експедиція палеонтологів знайшла зуб кірхенбергського носорога
Україно-польська експедиція палеонтологів знайшла на півострові зуб кірхенбергського носорога.
Він пролежав у печері Еміне-Баїр-Хосар на глибині чотири метри не одне століття. Тварини цього виду жили у Східній Європі близько 300-400 тисяч років тому. За словами науковців, у печері це вже не перша знахідка останків древніх тварин, адже побудована вона наче пастка - зверху великий отвір, в який потрапляли тварини, а знизу довжелезна холодна прірва.
”Це важлива знахідка яка показує, що в цій печері є відклади набагато давніші ніж ми досі відсліжували, й в перспективі це може стати одним з опорних розрізів для європейської науки при вивчені льодовикових епох”, - каже палеогеограф, керівник експедиції Богдан Рідуш.
Роботи у печері палеонтологи проводять впродовж останніх 20 років, минулого разу їм пощастило натрапити на фрагменти черепа носорога. Саме за ним науковці мають встановити точний вид тварини та його вік, а поки палеонтологи лише висувають версії.
”Була друга лінія, яка жила в Європі та Азії. Дуже стара. Були дві форми - велика та трохи менша. Форми різнились, ми ще не знаємо який це вид, треба зробити аналіз за зразками”, - каже учасник експедиції Польща Шиштоф Стефаняк.
Місце розкопок наразі законсервовано до весни. Знахідку ж тимчасом готують відправити на експертизу до Польщі.