Криміналу в Україні поменшає, якщо узаконити володіння зброєю

20 листопада 2010, 17:08

Кожному українцю - по пістолету. Українська Асоціація власників зброї закликає до громадських слухань Закону, який надасть повнолітнім українцям право на володіння та приховане носіння короткоствольної нарізної зброї.

Переконують, криміналу на вулицях поменшає принаймні вдвічі.

”Тому що це є головний стримуючий фактор - незважаючи на те що це є і найефективніший засіб самозахисту. І головне - коли ви не знаєте чи є в мене пістолет, а я не знаю - чи є він у вас - ми не захочемо перевіряти це!! Занадто дорога може бути ця перевірка!”, - каже голова Наглядової Ради Асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

Подібні закони існують практично в усьому світі, - стверджують в Асоціації. Для прикладу, у Грузії, після того, як держава узаконила носіння зброї, криміналу поменшало відсотків на 60, - каже Георгій Шеварнадзе. Мовляв, сам він отримав першу нагороду за влучні постріли ще в дитинстві, у 10 років. Тепер привчає і своїх дітей не боятися зброї.

“Я вважаю це дуже потрібно. Ось в мене дитина, йому 5 років. І ми часто їздимо сюди, він ще маленький, але обов’язково потрібно з дитинства чи навіть в дорослому віці, він обов’язково повинен навчитися користуватися зброєю – це номер 1!”, - каже племінник екс-президента Грузії Георгій Шеварнадзе.

Однак не всі в Україні поділяють таку думку. Пересічні українці переважно проти того, аби носіння вогнепальної зброї починаючи з 18 років було законним.

”Вогнепальна зброя не змінить свідомість ...і порядку не добавить”, - каже Сергій.

”Просто не всі люди адекватні і можливе всяке – в парку почнуть стріляти, тому що в нього є зброя і він може це собі дозволити”, - каже Дарія.

”В нашій країні в багатьох місцях досить небезпечно жити - тому потрібно, але певно не вогнепальну, а більше травматичну”, - каже Віталій.

Нагадаємо, законопроект, що дозволяє носити так звані травматики - спортивні пістолети з гумовими кулями, ухвалено у першому читанні. З весни поточного року поціновувачі вогнепальної зброї переконують законотворців, у необхідності виписати нову редакцію цього документу - вже з дозволом на володіння саме вогнепальною зброєю.