УКР РУС
28 серпня 2015, 22:29
3

Крісло Яценюка хитається, але нема ким його замінити, — політолог

Політолог Євген Магда в студії Телеканалу новин "24" розповів про причини та наслідки об'єднання "Блоку Петра Порошенка" та "Удару" Віталія Кличка. Та прокоментував, як це вплине на їхні рейтинги та результати.

Причини партійного злиття БПП та "Удару"

— Причини прості — на носі вибори. А перед вборами політики завжди люблять об'єднуватись, бо це, начебто, демонструє їх готовність до компромісу і їхнє прагенненя показати піклування про виборця. Але є і цілком практичний сенс. Зокрема Віталій Кличко хотів отримати підтримку пропризеденської партії в Києві. Треба зауважити, що його рейтинг за останній рік скоротився майже вдвічі. І сьогодні він, очевидно, не впевнений у власному успіху.

— Я думаю, що це булла ініціатива Порошенка і, фактично, до складу БПП перейшло лише 19 людей. І це говорить про те, що у самому УДАРі немає єдності.

Шанси Віталія Кличка

— Через це об'єднання шанси Кличка стати мером не збільшилися, бо фактично БПП є партією влади, а кияни завжди досить критично налаштовані до правлячої партії. До речі, варто зазначити, що двотурових виборів у Києві не було вже дуже давно. Тому розраховувати йому можна лише на дуже сумнівний піар.

Я вважаю, що ці події досить красномовно кажуть про руйнування політичних амбіцій Віталія Кличка. Це падіння почалося ще минулого року, коли Кличко відмовився брати участь у президентських виборах на користь Порошенка, і підтверджується зараз фактичною відмовою від власної партії. Тобто, якщо казати непрофесійно-економічними термінами — Кличко вже так наторгувався, що нема чим решту давати.

Відмова "Народного Фронту"

— Народний Фронт і так зараз втратив рейтинг і тому, аби зберегти обличчя, відмовляються від участі у виборах. Але на практиці це означає, що ті з народного Фронту, хто відчувають в собі сили бути депутатами, вони будуть балотуватися чи як позафракційні, чи у складі БПП. Тут Яценюк теж демонструє, що він готовий відмовитися від політичної сили заради збереження свого крісла і крісел тих міністрів, яких він привів.

Тобто зрозуміло, що крісло під ним дуже хитається, і голосів для його зняття вистачить, але немає того, хто це місце може зайняти замість нього.

— Стосовно бунту в середині "Народного Фронту" через такі рішення Яценюка — його може й не бути, бо все залежить від того, у кого на руках установчі документи на партію.

Про це, та багато іншого — дивіться в сюжеті.