Криза та переговори з МВФ: які нові можливості відкриває пандемія

23 березня 2020, 16:37
Читать новость на русском

Криза у зв’язку із пандемією коронавірусу – виклик і одночасно можливість для України. Це дозволяє українській владі вибудувати додаткову аргументацію в переговорах із МВФ.

Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Петро Олещук.

Увага Долари закінчуються: хто врятує Україну?

Україна може поставити перед МВФ питання про видозміну відносин, реструктуризацію боргів тощо. У всьому світі проблеми, і Україна не виключення. Важко очікувати в нинішній кризовій ситуації, що Україна поверне всі зовнішні борги. Отже, МВФ буде змушений визнати цю реальність, перекредитувати Україну з метою уникнення дефолту,
– наголошує Петро Олещук.

Читайте також Зеленський обговорив з головою МВФ наслідки поширення коронавірусу

Як вважає експерт, у МВФ задумаються щодо допомоги Україні, оскільки там не зацікавлені в тому, щоб у нас стався дефолт. Будуть переговори, і питання про відкриття ринку землі, на чому наполягає МВФ, швидше, відкладуть.

Карантин може бути прекрасним приводом для України, щоб відтермінувати найбільш неоднозначні рішення. Подібні підходи будуть зараз запроваджені у всьому світі. МВФ планує влити в економіку трильйон доларів. У цій ситуації буде дивно, якщо Україна не скористається цим механізмом,
– підкреслив Олещук.

Що відомо про допомогу МВФ?

  • У Міжнародному валютному фонді заявили про готовність мобілізувати 1 трильйон доларів для допомоги МВФ готовий надати 1 трильйон доларів країнам, що постраждали від коронавірусу країнам, охопленим Сovid-19. Гроші насамперед планують виділити країнам, що розвиваються та країнам-членам із низькими доходами під нульову ставку.
  • Україна сподівається отримати фінансову підтримку від МВФ для країн, що постраждали від Covid-19. Окрім цього, Київ чекає на 5,5 мільярда доларів у рамках програми розширеного фінансування.


Що заборонено в Україні / Інфографіка 24 каналу