Крупним планом: Сезон велокрадіжок
Заощаджує кошти, безпечний для екології, а ще корисний, бо підтримує вас у формі. Дедалі більше людей пересідають на велосипеди. Тому їх і найчастіше крадуть.
Найбільше велосипедів крадуть з центру міста, - міліція
У порівнянні із минулими роками велосипедні злодії активізувались, кажуть у міліції. Крадуть звідусіль. Парадокс, але найбільше роверів зникає із центру міста. Злодіям вдається цупити двоколісні серед білого дня, і не лише приватні ровери, а навіть і з велопрокату.
Так, щоб взагалі під підроблений документ і під оригінал, то поїхали чотири велосипеди, це тільки минулого року, один велосипед поїхав, просто зрізали тросик, і три велосипеди були вкрадені в людей, які брали на прокат,
— каже представник всеукраїнської мережі велопрокату "Veliki.ua" Володимир Лиховид
На дорогих велосипедах "вибито" персональний номер
Не зважаючи навіть на ексклюзивний номер, що вибитий на рамі, жодного велосипеда повернути не вдалось. У всеукраїнській мережі велопрокату нам пояснюють, що схожий бізнес дуже вигідний.
Більше навіть люди збирають на велосипед гроші, це є цінова категорія від трьох і більше тисяч гривень, коштує новий велосипед. То ви йдете крадете велосипед за три тисячі і продаєте на базар чи комусь за 500 і за 1000 гривень, це дуже легка нажива. Тобто велосипеди дуже зручно красти. Їх можна відправляти в інші міста, в інші країни, перемальовувати, розбирати і продавати по запчастинах",
— зазначаєВолодимир Лиховид.
Правоохоронці не заперечують, що знайти злодіїв майже не можливо
За допомогою до міліції, ті у кого зник двоколісний, майже не звертаються. Та й самі правоохоронці не заперечують, що розкрити такі злочини вкрай важко.
Розкриваються злочини мало, тому що люди не зразу звертаються, а своїми шляхами хочуть знайти велосипеди. Також ставлять велосипеди в таких місцях, де немає відеоспостереження і міліції дуже складно знайти цей велосипед. це така річ, яка не номерна. йде без обліку, і такі велосипеди перефарбовують, і продають по дуже низькій ціні,
— повідомив начальник сектора "відділ майнових злочинів" львівської міліції Тарас Ільчишин
Журналісти спробували продати на базарі "крадений" велосипед
Та чи куплять у нас нібито крадений велосипед? Йдемо на ринок і спробуємо продати велосипед за дуже заниженою ціною. Просимо 500 гривень і згідні поторгуватись. Охочі знаходяться одразу. Спершу тестують товар.
Покупців підозріло низька ціна не насторожує
Чоловік без застереження відкриває гаманець і вже готовий заплатити. Як бачимо, дехто не проти заробити на краденому. Та все ж знайшлись і чесніші.
Найлегше продати крадений велосипед через інтернет
Ще один спосіб легко перепродати - через інтернет. На сайтах продажу достатньо дешевих велосипедів, чи усі вони поцуплені - не факт. Та все ж один таки знайшовся. Коли, у цього хлопця поцупили двоколісного, він дуже здивувався, коли впізнав його на одному із сайтів продажу, тієї ж ночі. Святослав вирішив сам знайти крадіїв, без міліції.
Через номер телефону і певні маніпуляції знайшли пошту, поштову адресу, ну і там вже було просто з’ясувати прізвище , ім’я, по-батькові, прописку і просто подзвонили тій людині і сказали, якщо він не поверне велосипед назад, то в нього будуть великі проблеми відповідно там написали заяву в міліцію і відповідно велосипед зараз вдома,
— розповів львів’янин Святослав
У соціальних мережах створюють спільноти, щоб знайти поцуплене
Святослав певний, що чоловік, який вкрав і повернув йому велосипед - досвідчений злодій. Каже, крадій виставив в інтернеті ще одне оголошення про продаж велосипеда, і навіть автомобіля. Аби повернути собі своє люди створюють спільноти в соціальних мережах, а ще спеціальні сайти, які допомагають викривати злочини. А інші ловлять на живця.
Велосипедисти облаштовують пастки для злодіїв
Молоді хлопці влаштовують пастки для велокрадіїв самотужки. І результати кращі, аніж у правоохоронців. Новенький велосипед Тараса поцупили з подвір’я. Як це відбувалось - можна побачити з камери спостереження. Двоє хлопців у спортивному спершу приглядаються до здобичі. Потім швидко ламають замок і вже за хвилину один з них їде геть. Та наступного дня велосипед вдалось повернути.
Знайомі побачили мій ровер, тобто хлопця який був на ровері схожому на мій одразу мені видзвонили я прийшов на місце побачив ровер, хлопці сказали що вони його купили з рук,
— каже власник велосипеда
Друзі вирішили впіймати злодіїв "на гарячому"
Цих злодіїв міліція ще не знайшла. Не став чекати справедливості Андрій. У його співробітника викрали велосипед посеред вулиці. Ловити злодіїв вирішив на живця. Ще з двома друзями оточили запарковану приманку. Крадії не забарилися.
Почав їхати трамвай, мої ті знайомі, які сиділи в тій стороні вони не побачили, як вони перебігли дорогу в цей момент, один обітяв ланцюг, другий сів і почав їхати, а їхав в мою сторону, я почав бігти за ним, він не реагував, потім штовхнув велосипед,
— розповів Андрій
Затриманий чоловік перебуває у СІЗО
Тоді хлопці викликали міліцію. Зараз тридцятилітній чоловік у СІЗО.
"Дана особа ніде не працює, однак частково свою вину у даному злочині визнав. До даної особи в подальшому було обрано запобіжний захід тримання від вартою на даний час проводяться слідчі дії", - слідчий Галицького райвідділу м.Львова Богдан Білий.
Тросикові замки ламають за лічені секунди
Найчастіше крадуть велосипеди з ненадійними замками. На це у злодія йде від тридцяти секунд.
Безпеку гарантують U-подібні замки та товстий ланцюг
Більшу безпеку гарантуватимуть У-подібні замки. Скоба у додатковому кожусі для злодія — перепона. А якщо велосипед ще й у товстому ланцюзі — злодій шукатиме простішу здобич.
Вберегти велосипед на 100% може лише велостоянка з охороною
З кожним роком крадії стають розумнішими, каже фахівець. Тож вберегти велосипед на сто відсотків може лише велостоянка з охороною. Натомість строк від трьох до шести років за крадіжку особистого майна не дуже лякає охочих нажитись.