Альтернатива блакитного палива. Україна позбувається газової залежності

24 січня 2015, 08:44

Україна робить чималі успіхи на шляху до газової незалежності. За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження споживання газу було зменшено близько на 20% за минулий рік, в першу чергу в бюджетній галузі.

Аеропорт "Київ" замість дорогого російського газу зараз використовує дешеве українське біопаливо. Тепло та гарячу воду летовище має зі звичайного соняшникового лушпиння. З нього виготовляють роблять палети, якими палять у двох нових мегаватних котельнях.

Таке паливо заощаджує летовищу 30% коштів в порівнянні з газом. Самі ж котельні обіцяють себе окупити за 2 опалювальні сезони. Перейти на біомасу змусила не так економія, як забезпечення безперебійної роботи столичного аеропорту.

Експерти кажуть - заміщати природній газ біопаливо майже вдвічі дешевше.

Розвиток внутрішнього ринку біопалив має великі перспективи, тому що Україна - аграрна країна. Наприклад абсолютно повністю власними ресурсами опалюється Бориспільський район на Київщині. Частково відмовився від газу і Камянець-Подільський.

Собівартість виробництва тепла з російського газу значно вища від тарифу, за яким його купує населення.

Однак не всі міста хочуть витрачати кошти на заміщення газу, бо окупляться такі котельні через 10-15 років. Ентузіастам, котрі планують встановлювати особисту альтернативну систему обігріву, спеціалісти радять створювати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків і встановлювати котел одразу на весь дім.

Наразі в державному бюджеті на 2015 рік передбачено 500 млн гривень на компенсацію різниці у тарифах на виробництво теплової енергії для населення з використанням альтернативного палива.

До слова, НАК "Нафтогаз України" та польська компанія Gaz-System S.A. підписали угоду про будівництво інтерконектора між Польщею і Україною.