BIONIC Hill виграв процес у Вищому адміністративному суді України

24 лютого 2016, 18:31
Читать новость на русском

24 лютого 2016 року Вищий адміністративний суд України визнав правомірним рішення Київської міської ради щодо виділення земельної ділянки під будівництво інноваційного парку BIONIC Hill.

Аналогічні за суттю рішення раніше винесли Вищий господарський суд України, Господарський суд Києва, Окружний адміністративний суд Києва, Київський апеляційний адміністративний суд. Таким чином, на сьогодні компанія успішно довела свою правоту по лінії як господарських, так і адміністративних судів, повідомляють Українські новини.

Спроби поставити під сумнів законність виділення землі під проект BIONIC Hill були ініційовані керівником однієї з фракцій Київради під час передвиборчих перегонів. Представником позивачів був кандидат у народні депутати. Судові процеси політичні діячі активно використовували для самопіару та тиску на правосуддя: розповсюджували провокативну та недостовірну інформацію на новинних сайтах та в соціальних мережах, влаштовували публічні акції під будівлею суду, ображали судів-жінок, висловлюючи на їхню адресу погрози та нецензурну лайку.

Враховуючи поточну політичну ситуацію та брак фантазії у деяких політиків, BIONIC Hill не виключає спроб поновити "шоу", подавши заяву про перегляд попередніх судових рішень до Верховного Суду України. Компанія готова до такого розвитку подій, але сподівається, що попередній досвід змусить опонентів проекту відмовитися від нищення залишків інвестиційної привабливості країни та зайвих витрат енергії. Краще її спрямувати на законодавчі ініціативи щодо поліпшення умов ведення бізнесу та захисту прав інвесторів.

Компанія діє відповідно до законодавства України та має усі необхідні документи для реалізації проекту. Зокрема, державний акт на право власності на землю, позитивний висновок державної експертизи за проектом, дозвільні документи на будівництво, затверджений Київрадою детальний план території, який передбачає не лише облаштування наукового містечка на місці розформованої військової частини №136, але і збереження розташованого поруч Біличанського лісового масиву. Територія інноваційного парку не належить до Біличанського лісу чи будь-якого іншого лісового господарства або заповідника.

Довідка

BIONIC Hill (Київ) – проект першого інноваційного парку в Україні. Його суть полягає у формуванні в столиці України східноєвропейської платформи для розвитку високотехнологічного бізнесу. Для цього у Святошинському районі Києва на 147 га території колишньої військової частини планують побудувати сучасне наукове містечко, в якому працюватимуть провідні українські й міжнародні компанії у галузі ІТ, біотехнологій та енергоефективності. Створення в Україні простору для інновацій, бізнесу та комфортного життя дозволить пришвидшити модернізацію національної економіки та запобігти від’їзду талановитих фахівців за кордон.

Земельною ділянкою, на якій планують реалізовувати проект (м. Київ, вул. Пономарьова, 1а; загальна площа – 147,11 га) з 2009 року володів житловий кооператив "Житлобудсервіс", який як власник майна розформованої військової частини №136 на підставі ст. 41 Земельного кодексу України за рішенням Київради отримав цю землю у приватну власність.

23 вересня 2011 року Господарський суд Києва визнав рішення Київради про виділення земельної ділянки у приватну власність житловому кооперативу "Житлобудсервіс" законним, відхиливши відповідний позов Генеральної прокуратури України.

У 2012 році компанія викупила кооператив та реорганізувала його у ТОВ "Біонік Ленд". Загальний обсяг приватних інвестицій у проект BIONIC Hill на сьогодні складає близько 70 млн дол. США.

Київська міська державна адміністрація підтримала проект BIONIC Hill через його відповідність одній з головних стратегічних ініціатив зі стимулювання інновацій та конкурентних кластерів "Зроблено в Києві", передбаченої Стратегією розвитку міста Києва до 2025 року. Між КМДА та інвестором проекту 29 березня 2012 року та 30 липня 2012 року підписано Меморандум про наміри та Договір про наміри реалізувати BIONIC Hill відповідно. У 2013-му були проведені громадські слухання, проект було погоджено з відповідними підрозділами Київської міської влади.

У 201З-2015 роках за підтримки представників партії "Свобода" були ініційовані численні судові процеси, суть яких полягає в експропріації землі інноваційного парку. На відміну від команди BIONIC Hill опоненти проекту не соромилися чинити тиск на суд, активно розповсюджуючи недостовірну інформацію та організовуючи акції за участі народних депутатів України.

Не зважаючи на це, 5 лютого 2014 року правомірність рішення Київради щодо виділення території колишньої військової частини під будівництво інноваційного парку BIONIC Hill підтвердив Окружний адміністративний суд м. Києва. 4 серпня 2014 року до аналогічного висновку дійшов Київський апеляційний адміністративний суд, 4 лютого 2016 року – Вищий господарський суд України.