Бойові дії у центрі столиці тривають другу добу
Під стадіоном "Динамо" імені Валерія Лобановського у столиці розгорнулися справжні бойові дії.
Активісти Євромайдану, яким забракло слів опозиціонерів на традиційному недільному віче, за лічені хвилини перетворили підступи до Будинку уряду та Верховної Ради на озброєне протистояння. З боку демонстрантів у хід йшла бруківка, коктейлі Молотова та петарди, з боку міліції - спецзасоби у вигляді водометів, світло-шумових гранат, газу та травматичної зброї.
Одному з госпіталізованих активістів ампутовано зап`ясток, трьом видалили очні яблука. За даними Департаменту охорони здоров'я КМДА, на ранок 20 січня із 42 госпіталізованих, четверо перебувають у важкому стані.
Цієї ночі ми прийняли більше 30-ти карет швидкої допомоги
"Цього дня, цієї ночі ми прийняли більше 30-ти карет швидкої допомоги. Понад 20 пацієнтів були безпосередньо з місця подій на Грушевського. Чотирьох пацієнтів було госпіталізовано. Є пацієнт з переламами кісток рук та ніг, є пацієнти з черепно-мозковою травмою, з переламами кісток черепа, з контузією головного мозку", - розповів торакальний хірург Олександр Лінчевський.
У журналістів правоохоронці цілили навмисне. Дванадцятеро з тих, хто виконував професійні обов`язки під час масових заворушень, постраждали. Скалки від світло-шумових гранат, пластикові кулі та звичайні кийки. Деяким не вірилося, що це можливо, тому вдалося зняти навіть момент прицілу.
Журналіст газети "Весті" В'ячеслав Веремій та оператор Spilno.tv Янек Фалькевич були поранені під час вибуху світло-шумових гранат. Зараз вони в лікарні.
"Стояли біля пам'ятника Лобановському, коли ззаду я почув удар в ногу, обернувся назад, нахилився подивитися, якраз вибухнула граната шумова, в голові зашуміло, свічки стали в очах. Потім, коли пам'ять повернулася, відчув, що удар в ногу був. І що я на праве око не бачу", - розповів оператор Spilno.tv Янек Фалькевич.
Журналістів Радіо "Свобода" Дмитра Баркара та Ігоря Ісхакова побили "беркутівці" та забрали до відділку. Спершу міліція пояснювала, що журналісти брали участь у штурмі, потім - що вони є свідками.
Не пощастило й будівельникам, які тимчасово перебували в одній з квартир на Грушевського. П`ятеро "беркутівців" виламали двері в приміщення, роздягли до гола та обстріляли гумовими кулями.
У міліції та прокуратурі коментарі з приводу кривавих подій у Києві роздають централізовано, усім ЗМІ однакові. Від спілкування з пресою правоохоронці відмовляються. Нагадаємо, що досі жодній особі не пред`явлено обвинувачень у скоєні злочину під час розгону мирних демонстрантів в ніч на 30 листопада, а також жорстокого побиття людей, у тому числі журналістів, 1 грудня 2013 року.
Йти до порожнього парламенту та Кабміну 19 січня закликали зі сцени активісти Автомайдану, проте рушійною силою бойових заворушень називають радикально налаштованих хлопців з "Правого сектору" - об’єднання націоналістичних рухів. До них згодом приєдналися і частина людей з Євромайдану.
Міліція почала кидати гранати, стріляти там і бити людей
"Коли люди пішли на Грушевського і міліція почала кидати гранати, стріляти там і бити людей, то ми, як і декілька сотень самооборони, приєднались до захисту людей. Якщо би люди ішли до Верховної Ради, ми б ішли з людьми, звичайно. Ми охороняємо Майдан. Відповідно ми готуємося постійно до таких подій. Такі подіє вже були неодноразово. Відповідно ми весь час - у бойовій готовності", - сказав співголова "Правого сектору" Андрій Тарасенко.
"На 22 число, на День злуки готується фактично віче депутатів всіх рівнів, де буде створена Народна Рада з представників парламенту України, тих демократичних представників, які завжди протистояли позиції Януковича, і представників місцевих рад", - сказав член Ради Майдану Сергій Соболєв.
"Народна Рада може перетворитися: або в протопарламент. Якщо ж ні, то тоді Народна Рада перетвориться у такий загальний майданчик для опрацювання всіх першочергових рішень, які буде ухвалювати нова влада після перемоги. Остаточного рішення ще ні в кого немає. Продовжуються дискусії", - розповів член Ради Майдану В’ячеслав Кириленко.
Щодо обіцянки провести вибори Київського міського голови та Київської міської ради, то опозиціонери нібито розпочали напрацьовувати нормативну базу для створення виборчих дільниць. Тим часом, кількість поранених на Грушевського зростає.