Будинки-примари заполонили київський ринок нерухомості
У Києві є кілька десятків не зданих в експлуатацію житлових комплексів, які вже нібито заселені понад 3-5 років. Про це свідчить неофіційна статистика.
Якщо офіційно такого об'єкту не існує, то і документів, які б підтверджували права власності, люди не мають. Тому вони не можуть помешкання ні продати, ні здати в оренду, навіть залишити у спадок. Існують випадки, коли забудовник без відома мешканця перепродавав житло кільком інвесторам одразу.
Будинки, що не введені в експлуатацію, не мають необхідних комунікацій. Компанії з обслуговування не надають послуги об'єкту без поштової адреси. Відтак, власник квартири в такому будинку має сам провести воду, електроенергію, газ тощо.
Щоб не стати власником квартири в одному з таких будинків, необхідно перевіряти наявність всіх необхідних документів ще до купівлі, нагадали правозахисники. В першу чергу, забудовник має продемонструвати і надати копію дозволу на початок робіт.
Читайте також: У якому районі Києва найвигідніше купувати квартиру
Окрім дозволу на початок будівництва, забудовник має продемонструвати і документи на землю, а також договір купівлі-продажу або оренди. Перевірити наявність всіх необхідних дозволів можна і на сайті архітектурної інспекції. В столиці навіть створили спеціальний сайт, де на карті позначені всі незаконні забудови міста.