Чи безпечні столичні парковки

4 серпня 2016, 17:48
Читать новость на русском

Чи безпечно залишати автомобіль у придорожніх паркувальних зонах у Києві? Журналісти "24 Каналу" провели зухвалий експеримент й оцінили ситуацію з безпекою на столичних парковках.

Сумлінні кияни не шкодують грошей за паркування. За це їм допомагають поставити авто. У столиці це роблять майже 400 паркувальників. Утім вони не перешкода для крадіїв.

У Києві за останні півроку автопограбувань побільшало. З минулого року аж на дві тисячі – до 28-ми. У "Київпарктранссервісі" цю ситуацію намагаються змінити.

Ми працюємо і проводимо активні переговори, щоб як мінімум у центральному районі обладнати усі парковки відеокамерами,
– розповів директор КП "Київпарктранссервіс" Артем Шамрай.

Поки ж камер немає. А стерегти чуже авто паркувальники не зобов’язані. За словами Шамрая, якщо вони це роблять, то лише з власної ініціативи.

У нас були випадки за щасливим кінцем, коли паркувальник допоміг знайти вкрадену сумку чи встиг сфотографувати правопорушення,
– додав директор КП "Київпарктранссервіс".

Журналісти вирішили перевірити, чи дійсно контролери "Київпарктранссервісу" такі небайдужі та для експерименту припаркували автомобіль у середмісті. А потім намагалися зняти номерні знаки.

Зробити це вдалося без проблем. Паркувальник сказав, що за крадіжку не відповідає. Та переконував водія, що той загубив номерний знак десь дорогою. Коли ж дізнався про експеримент, розповів, що у таких випадках його колеги викликають поліцію.

Юристи пояснили, що справді "Київпарктранссервіс" не відповідає за збереження автомобілів. Але це не стосується спеціально облаштованих стоянок. Скажімо, таких, як у торговельних центрах.

Читайте також: Паркування в Києві: що варто очікувати водіям

Журналісти продовжили експеримент і на платній стоянці. Запропонували за 10 гривень на годину залишити свій автомобіль, але з гарантією безпеки.

Та на такій стоянці викрасти номери було навіть простіше. Адже за машинами нічого не було видно. Переляканий стажер розповів, що йому жодних інструкцій не давали. А ще він не охоронець, а оператор-касир. Справжня охорона всередині торговельного центру.

У поліції жертвам автокрадіїв радять негайно звертатися до них. Це збільшує шанси розкрити злочин. А ще в поліції рекомендують залишати свої автомобілі на закритих майданчиках з надійною охороною.