Чи допоможуть лічильники зекономити кошти на опалені взимку

24 липня 2016, 16:15
Читать новость на русском

Урядовці підняли ціни на опалення вдвічі, а натомість пообіцяли встановити будинкові лічильники в кожній багатоповерхівці. Та чи виконають свою обіцянку чиновники і як облік тепла врятує від шалених тарифів.

Мешканці новобудови у Броварах рахунків за опалення взимку чекали без страху. Адже перед тим обладнали власний тепловий пункт та будинковий лічильник. Відтак, замість 16 гривень за квадратний метр, вони платили щонайбільше 9 гривень.

Читайте також: Що варто знати про індивідуальні теплові пункти

Та цієї зими за тепло доведеться віддавати вдвічі більше. Наприклад, кияни платитимуть 32 гривні за 1 метр квадратний, а ті, в кого встановлений лічильник – 1400 гривень за 1 гігакалорію. Урядовці впевнені, гаманці людей врятують лічильники на тепло. Вони ж дозволять не платити за втрати тепла через діряві труби. І обіцяють через рік встановити лічильники в кожній багатоповерхівці. Відповідний законопроект уже зареєстрували і у Верховній Раді.

Щоправда дати гроші на лічильники повинен не уряд, а теплогенерувальні компанії.

Це кошти, які повинні будуть потім повернуті в тарифі,
– розповів віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку Геннадій Зубко.

Експерти ж певні, що більш реальна дата – осінь 2018 року. За умови, що в теплопостачальників вистачить коштів і кожного дня працюватимуть 2-3-4 бригади, які встановлюють лічильники.

Наприклад, Київ – один із лідерів за встановленням лічильників – обіцяв забезпечити облік тепла у всіх будинках до початку цього опалювального сезону. Щоправда, через арешт рахунків за борги "Київенерго" збився з графіку.

Читайте також: Як повернути собі гроші за утеплення будинку: покрокова інструкція

Для більшої економії теплоенергії, експерти радять встановлювати у квартирах так звані розподілювачі тепла.

Ця технологія дозволяє визначити пропорцію, яку квартира чи батарея займає в загальному обсягу будинкового споживання,
– розповів експерт Національного екологічного центру України Андрій Желєзний.

Але це можливо лише в будинках, обладнаних лічильниками.

А ось обладнати індивідуальним лічильником квартиру – дороге задоволення. Зараз їх має лише 5% осель. Переважно в новобудовах. У більшості багатоповерхівок радянських часів вертикальна система опалення, тому встановлювати такі лічильники доведеться на кожну батарею.

Читайте також: Чому українці не беруть кредит на утеплення житла