Чи отримують представники "Національної дружини" гроші від політичних сил

31 січня 2018, 22:06
Читать новость на русском

Вулицями Києва строєм йшли декілька сотень чоловіків у балаклавах, які не на жарт налякали українців. Вони назвали себе "Національною дружиною" і по всій країні їх майже тисяча. Переконують: робитимуть все, щоб на вулицях було безпечніше.

Окрім цього, представники організації боротимуться з незаконним будівництво, браконьєрством і наркозлочинністю, а якщо на фронті загострення – готові першими стати на оборону країни. Закону обіцяють не порушувати, кажуть, тісно співпрацюють з правоохоронними органами.

Читайте також: Чи було законним створення Національної дружини в Києві: пояснення Антона Геращенка

"Коли ми бачимо якесь злодіяння, то обов'язково викликаємо поліцію", – запевнив голова ГО "Національні дружини" Ігор Бобер.

Однак правоохоронцям їхні дії не завжди до вподоби. Дружинники вже побилися із поліцейськими у Кременчуці.

"Національні дружинники" відокремлюють себе від корпусу "Азов", хоча юридично належать до його складу. А цивільний корпус дехто називає "ручною армією Авакова". Лідер полку, народний депутат Андрій Білецький ці зв'язки спростовує. В унісон і дружинники запевняють: грошей від політичних сил не отримують, мовляв, їхнє єдине джерело фінансування – членські внески.

Ні Аваков, ні Порошенко, ні інша владна структура, людина, особа і так далі для нас не являються хоча б мінімально авторитетною державною особою,
– заявив командир ГО "Національні дружини" Ігор Михайленко.

Сам міністр внутрішніх справ Аваков демонстративно гостро відреагував на створення "Національних дружин".

Читайте також: У нас шквал злочинності, поліція не справляється, – Чемерис про ситуацію в Україні

"В Україні є лише одна монополія на застосування сили – державна: Національна гвардія, Національна поліція, ЗСУ. Всі інші – парамілітарні утворення, які намагаються себе позиціонувати на вулицях міст, не є законними", – зазначив Арсен Аваков.

Але все ж таки "Азов" входить до структури Міністерства внутрішніх справ, тож питання, чому насправді створили "Національну дружину", залишається відкритим. Непокоїть і те, що очільники організації закликають долучатися у їх ряди людей із дозволами на зброю, а серед функцій організації – захист малого та середнього бізнесу. Поки що в "національних дружинах" зареєстровані тисяча людей, однак незабаром їх стане більше.