День працівника ЖКГ: як двірники присвячують роботі майже все життя
У третю неділю березня українці відзначають День працівника житлово-комунальних послуг, яких тільки у Києві є понад 20 тисяч. Як працівники цієї сфери присвячують роботі більшу частину свого життя – читайте у матеріалі 24 каналу.
68-річна Лідія Шістка працює двірником у столиці вже 30 років. "Я люблю сніг чистити, підмітати. З дитинства привчили до такої праці" , – розповіла пані Лідія.
Читайте також Скільки українці витрачають на комуналку: результати опитування
Попри поважний вік і невелику заробітну плату Лідія Шістка любить свою роботу. Вона зазначила, головне правило – ні з ким не конфліктувати.
Лідія Шістка / Фото: скріншот з відео
Старшому майстру дільниці КП "Київтеплоенерго" Володимиру Щегловському підпорядковані 12 столичних котелень. В усіх є безліч обладнань, роботу яких потрібно постійно перевіряти.
Моя робота – це, насамперед, відповідальність за безпеку цієї дільниці, експлуатації обладнання і людей,
– сказав Володимир Щегловський.
Чоловік працює вже 35 років. За його словами, професійним святом завжди вважав День енергетика, а до нового – Дня працівника житлово-комунальної сфери – тільки звикає. Цей день один із не багатьох, коли комунальників хвалять, а не лають. Сьогодні вони намагаються не думати про проблеми.
Володимир Щегловський / Фото: скріншот з відео
Середня заробітна плата по галузі – 13 тисяч гривень. Найбільше отримують "тепловики", найменше – двірники, яких якраз і не вистачає.
Проблематика пов'язана з рівнем зарплати, яку важко збільшити, не підвищуючи ціну на обслуговування житлового будинку. Взагалі, фінансування галузі на межі достатнього,
– зауважив директор профільного департаменту столиці Дмитро Науменко.
Не на камеру працівники комунальної сфери зізналися, що хотіли б отримувати значно більше за свою роботу, а ще – частіше чути слова подяки від пересічних українців.