День відмови від куріння: статистика та наслідки

19 листопада 2015, 20:58
Читать новость на русском

Сьогодні, 19 листопада, у всьому світі відзначають день відмови від куріння. Журналісти Телеканалу новин "24" також закликають відмовитися від цієї шкідливої звички.

Щороку від хвороб, спричинених нікотиновою залежністю, гине понад сто тисяч людей.

Тарілка цигарок, трішки полуниць та яблук і шеф-повар починає готувати смачний нікотин. Та під смаколиком ховаються страшні недуги та смерть. Більшість молоді починають курити ще до свого повноліття і найчастіше — перша цигарка саме ароматизована.

Заборона "смачного" нікотину може зменшити кількість неповнолітніх курців, переконані в Центрі контролю над нікотином. Збільшення акцизного збору, і, як наслідок, вартості цигарок, має зменшити бажання купувати наддороге куриво. Від здорожчання може виграти, і людина, і держава.

Розміщення на пачках цигарок попереджувальних картинок також має позитивний ефект. Кількість курців зменшується, але не надовго. Коли люди звикають — знову беруться за цигарку. Для тривалого впливу фахівці рекомендують змінювати картинки.

Тільки у Києві від куріння помирає більше 5 тисяч людей щороку. Та киян статистика не лякає. Більшість зізнається, що хоча би раз намагалися кинути курити, утім, як правило, не виходило.

Найбільша небезпека — ароматизовані сигарети, кажуть експерти. Більше 30 видів таких цигарок існує тільки в Україні. У Європі сигарети з додаваннями смаків із 20 травня 2016-го будуть поза законом.

Автор сюжету — Едуард Крижанівський.