Держгірпромнагляд розпочинає перевірки українських атракціонів
"Вежа падіння" - як стимул до роботи. Оглянуть усі без виключення центри відпочинку, каже начальник Держінспекції промислової безпеки.
Адже частина атракціонів працює без відповідних дозволів, стверджують чиновники.
"Ті атракціони, які встановлюють в приміщеннях, ми про їх існування не знаємо. Чому? Бо суб’єкти не повідомляють, не створюють комісії і не розробляють проект установки, тому, на жаль, трапляються такі випадки", - каже начальник Держінспекції промислової безпеки та охорони праці Олексій Степаненко.
Перевірити безпеку атракціонів у Держгірпромнагляді вирішили після недільного інциденту. На одній з каруселей столичного розважального комплексу "Тропікал парк" обірвався трос. Четверо дітей впали з чотириметрової висоти. Їх забрала “швидка”.
“Після рекомендацій невропатолога, хірурга, які не виявили гострої хірургічної патології, дітей забрали додому в задовільному стані. Одна дитина була госпіталізована з підозрою на травму черевної порожнини, на травму хребта. Після консультацій, рекомендацій дитина з батьками теж поїхала додому”, - сказав завідувач хірургічного відділення лікарні "Охматдит" Олександр Гришин.
В Держгірпромнагляді розповіли, жодних дозвільних документів власники каруселей не мали. Кого буде притягнуто до відповідальності - власників атракціону чи недбалих працівників - наразі вирішує прокуратура.
“Якщо справа буде розглядатись судом, то суд, в залежності від особи, яка буде притягуватись до відповідальності, обере певну міру покарання. Тобто штраф, обмеження волі, або виправні роботи”, - каже заступник прокурора Оболонського району м. Києва Олександр Авдеєнко.
Атракціони ж "Тропікал парк" запрацюють не скоро. За цим пильнує міліція. До слова наступного дня після трагедії розважальний центр продовжував свою роботу до вечора.
Нагадаємо, Держгірпромнагляд останню планову перевірку каруселей проводив цього літа. Після чого закрили понад чотири сотні атракціонів.