Двома десятками арт-об’єктів прикрасили центр столиці
Кубики-рубики, гойдалки та дивовижні конструкції - у столиці відкрили перший Fashіоn Park.
На Пейзажній Алеї, у самому центрі міста, розмістили два десятки унікальних арт-об’єктів - лавочок, скульптур та інсталяцій. Одні - вражають фантастичними формами, інші - вводять в оману реалістичністю.
“Нові лавочки на Пейзажній Алеї вражають різноманіттям. На деяких можна погойдатись, на деяких - покрутитись, а на деяких - навіть подрімати”, - каже журналіст Юлія Даценко.
До розробки проектів залучили відомих скульпторів, дизайнерів та художників. Кожен - дав волю фантазії. Тож, кавуни тут квадратні, килимки - з мозаїки, а окуляри - в людський розмір.
“У мене була така історія: коли у мене були дорогі окуляри і вони зламалися, стало дуже прикро, насправді дрібниця, але дуже прикро. І я вирішив, чому б не зробити лавочку, на яку можна сісти - це і окуляри безпосередньо, і їх не зламаєш”, - сказав автор лавочки "Окуляри для читання" Сергій Данчинов.
Кияни ідею парку оцінили, "модні посиденьки" випробували на собі, щоправда, дечому все ж дивувалися.
“Хлопчики, що пісяють там, вибачте, біля музичної школи - я думаю, там можна було щось інше придумати. Може б вони тримали цю дугу-веселку, але, як каже молодь, по приколу напевно комусь було так зробити, ну, хай буде”, - поділився враженнями Олександр.
“Нам подобається, що вони яскраві, нагадують хлопчиків, яскраві, ніби веселка. І ще прикольно, що ззаду видно їх попи”, - сказали Артем і Ангеліна.
Припала до душа ідея і столичній владі. Організатори розказують - узгодити усю дозвільну документацію вдалося досить швидко, а в планах - ще кілька нових арт-проектів.
“Тут немає нічого руйнівного, нічого антагоністичного, нічого агресивного, але в той же час, якщо подивитися уважно, ми ще бачимо, що ямки не закладені, асфальт лежить, а може асфальт тут взагалі не повинен бути, зелень не розчищена, треба її акуратненько, за допомогою дендролога розчистити так, щоб можна було бачити перспективи”, - сказав головний архітектор Києва Сергій Целовальник.
“Всі цікаві думки, ідеї знайдуть своїх і меценатів, і втілення. Через конкурси, через залучення якомога більшої кількості творчих людей, скульпторів, архітекторів, дизайнерів, для того, щоб продовження проекту було”, - каже ініціатор відкриття "арт-парку" Олександр Соколовський.
Фінансувати проект взялися меценати. Ініціатори Fashіоn Park, кажуть, вже мають чимало цікавих варіантів подальшого креативного забарвлення Києва.