У Києві зменшиться оплата за тепло для мешканців будинків з ОСББ
Джерело:
Офіційний портал КиєваКиїврада ухвалила рішення, яке дозволить зменшити тарифи на тепло у 2021 – 2022 році для деяких категорій містян. Цього вдалося домогтися 2 грудня завдяки голосам 75 депутатів.
Здебільшого йдеться про людей, які створили об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, але досі не уклали договори про надання комунальних послуг, як це передбачено законом.
До теми Холодні батареї та перерахунок: куди скаржитися і як вирішити проблеми з опаленням
Порочне коло розірвали
- Крім того, у Києві досі є будинки, де не створили об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а забудовники не передали їх мережі Київтеплоенерго і місту на баланс.
- Часто таку схему забудовники провертають спеціально, аби змусити людей користуватися послугами своєї кишенькової житлово-експлуатаційної контори і переплачувати набагато дорожче.
- Вони умисно прокладають труби з істотними порушеннями, подають документи до Київтеплоенерго, а там їх не приймають.
- Зрештою мешканці будинку стають заручниками ситуації й у них лишається невеликий вибір: або об'єднуватися і виправляти все мільйонами із власних кишень, або залишатися у підпорядкуванні забудовника.
- Ще одна проблемна категорія – це згадані вище будинки, які створили об'єднання співвласників, але так і не уклали договори з Київтеплоенерго.
- За рік вартість опалення для них зросла на 445,11 – 727,13 гривень за гігакалорію. Адже по факту цим будинкам закуповують не послугу теплопостачання, а тепло як товар – це передбачено домовленостями забудовників з Київтеплоенерго.
- Останнє рішення Київради дозволило подолати цю проблему й зекономити гроші киян під час опалювального сезону.
Як вирішили гостре питання
Заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко нагадав, що, відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги", співвласники багатоквартирного будинку зобов'язані укласти договір про надання комунальних послуг з конкретними виконавцями.
Проте наразі в Києві налічується 462 будинки, де ще не відбулися зміни в частині обрання співвласниками договірних моделей за кожним видом комунальних послуг. Їх мешканців неможливо у стислі терміни перевести на індивідуальні або колективні договори про надання комунальних послуг,
– пояснив посадовець.
За його словами, це не можливо, оскільки в Київтеплоенерго не надійшло необхідної інформації з метою проведення коректних нарахувань.
Відтак, у зазначених будинках опалення здійснюється на підставі договорів про постачання теплової енергії. Ціна варіюється від 2099,52 гривень до 2 381,54 гривень. Однак такі високі тарифи не можуть собі дозволити деякі представники територіальної громади.
Саме тому в Київраді й вирішили включити додаткові категорії багатоквартирних будинків до переліку споживачів, для яких діятиме старий тариф на тепло.