"КиївПрайд-2017": що треба знати про Марш рівності у столиці

18 червня 2017, 08:03
Читать новость на русском

Марш рівності в рамках форуму "КиївПрайд-2017" пройде в столиці України 18 червня. Марш покликаний зробити "видимими" ЛГБТ-людей в Україні та подолати дискримінацію і насильство щодо них.

Читайте в публікації сайту 24, коли, де і в яких умовах пройде "КиївПрайд-2017".

Читайте також: До "КиївПрайду-2017" приєднаються європейські дипломати

КиївПрайд-2017: час і місце проведення Маршу рівності

Марш пройде у неділю, 18 червня. Збір учасників – з 9:00 до 10:00 на площа перед входом до будинку Учителя (вул. Володимирська, 57). Початок Маршу – 10:00.

Охочі потрапити на подію і отримати карту маршруту можуть зареєструватися за посиланням. Однак це робити не обов’язково, марш носить відкритий характер, реєстрація є добровільною і покликана покращити комунікацію з учасниками.

Маршрут ходи "КиївПрайд-2017" проляже від перетину вулиць Богдана Хмельницього і Володимирської, далі між Національним університетом ім. Шевченка і пам’ятником Шевченку по вул. Володимирській, потім по вулиці Льва Толстого до однойменної площі, звідки учасники Маршу будуть відвезені громадським транспортом у безпечне місце.


КиївПрайд 2017: карта ходи

Цього року організатори очікують до 5 тисяч учасників. Охороняти "КиївПрайд-2017" будуть близько 6 тисяч правоохоронців. Крім того, близько 50 волонтерів безпеки будуть організовувати колону і стежити за тим, щоб не відбувалось провокацій.

До слова, відкриття "КиївПрайд-2017" супроводжувалося провокаціями. Праворадикали також планують провокації на 18 червня, однак сподіваємося, що ЛГБТ-активістів охоронятимуть належним чином. Організатори "КиївПрайд-2017" рекомендують учасникам маршу вивчити інструкцію з безпеки, яка доступна за посиланням.

Читайте також: Вірогідність нападу на КиївПрайд-2017 вища, ніж торік, – активіст-правозахисник

Довжина проходження маршу цього річ збільшилась до 1,2 км, минулого року було 750 м. А починали взагалі з 200-х м. на Шулявці і 80-ти учасників.

"КиївПрайд" – це щорічний форум, який цього року розпочався 9 червня. Протягом прайд-тижня відбувалися різні дискусії, тренінги, воркшопи, виставки, покази фільмів та багато іншого. Організатори запропонували майданчики для обговорення не тільки проблем, а й рішень того, як наше українське суспільство можна зробити більш відкритим для різних груп людей. Прайд-тиждень завершиться Маршем рівності у неділю.

Член правління низки українських ЛГБТ-організацій Зорян Кісь озвучив політичну декларацію "КиївПрайд-2017": "Ми виступаємо проти будь-яких привілеїв чи обмежень. Україна, яка не є країною для всіх, є Україною минулого. Україна майбутнього – це країна свободи, рівностей та можливостей".

Історія Маршів рівності у Києві

"КиївПрайд" було засновано у 2012 році українськими ЛГБТ-активістами та їхнім другом із Білорусі в умовах, коли в країні протягом кількох років спостерігалося підвищення систематичного порушення прав людини щодо ЛГБТ-спільноти, зростала істерія, спровокована гомофобними та релігійними угрупуваннями. Тоді під час правління Віктора Януковича його уряд запропонував на розгляд парламенту закон про так звану заборону "гомопропаганди", слідуючи прикладу Росії.


КиївПрайд вперше провели у 2012 році

У 2012-му майже в кожному великому місті України пройшли протестні акції проти проведення прайду. Протести організовували проросійські та релігійні сили. В праворадикальних групах у соціальних мережах з’явились заклики до насильства щодо осіб, які мали заявити про свої права.

Читайте також: Гомофоби самі не впевнені у своїй ідентичності, – ЛГБТ-активіст

Перший "КиївПрайд" відбувся наприкінці травня 2012 року, усі події були закритими. До "КиївПрайду" приєдналися особи з боку посольств демократичних країн та окремих дипломатів, правозахисних організацій та міжнародних фондів, ліберальні журналісти та діячі, гості з усієї країни, пострадянського простору та Західної Європи. Однак, сам марш тоді був зірваний релігійною контракцією та атаками зі сторони угрупувань правих радикалів, що налічували понад півтори тисячі осіб.

У рамках "КиївПрайду-2013" у столиці успішно відбувся Марш Рівності за участю високих гостей. Amnesty International в Україні офіційно долучилася до організації фестивалю, так само як і низка інших правозахисних організацій. Цього разу Марш Рівності 2013 пройшов 100 метрів.

З того часу відбувся значний прогрес. Протягом цих п’яти років, від 2012 до 2017, "КиївПрайд" організовували щороку, на постійній основі.


КиївПрайд 2016 став наймасовішим в Україні

У 2016 році на Марш рівності прийшли українські та євродепутати. Цього року участь у "КиївПрайд-2017" уже підтвердила депутат Європарламенту, співголова парламентської асамблеї Euronest Ребека Гармс.

Читайте також: "ХУИЗИТ": український бренд випустив серію іронічних футболок на підтримку Маршу рівності

КиївПрайд 2017: час і місце проведення Маршу рівності