На Київщині знайшли стародавню сокиру: їй майже 5 тисяч років

9 листопада 2020, 13:48
Читать новость на русском

В Київській області у Васильківському районі чоловік випадково знайшов цінну для історії річ – давню сокиру. Знахідку датують періодом раннього бронзового віку. Тоді такі вироби були дуже цінними.

Сокира виготовлена із міді або бронзи, а у той час такі знаряддя були переважно із каменю. Про знахідку повідомляють на сайті Національного музею історії України.

Читайте також Понад 100 років закрита від людей: небезпечна "Червона Зона" відчуження, яка отруєна війною

Сокиру в музей принесли сестри Ольга та Наталя Кобець. Дівчата цікавляться історією, тому вирішили не продавати цінну річ, а передати її в руки історикам.

Стародавня сокира / Фото НМІУ

Знайшли її випадково. Тато вранці йшов на роботу. В нас поруч із домом поле. Нещодавно його глибоко зорали. Спочатку тато подумав, що побачив бляшанку. Дістав із землі, а це — сокира,
– розповідають дівчата.

В музеї одразу встановили, що це рідкісна сокира доби ранньої бронзи, виготовлена на початку 3 тисячоліття до нашої ери.

Стародавня сокира / Фото НМІУ

Ольга та Наталя Кобець / Фото НМІУ

Бронзова доба (кінець 3 — початок 1 тисячоліття до нашої ери) — культурно-історичний період історії людства, який прийшов на зміну енеоліту (мідній добі) — перехідному періоду після кам'яної доби. Характеризується виготовленням і використанням бронзових знарядь праці та зброї із бронзи, появою кочового скотарства, поливного рільництва, писемності та рабовласницьких держав.