Іншого виходу може не бути: Кличко назвав умови для введення комендантської години

5 квітня 2021, 16:49
Читать новость на русском

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що представникам центральної влади, ймовірно, доведеться оголошувати надзвичайний стан в Україні в цілому та у столиці зокрема. Якщо посадовці ухвалять таке рішення, у Києві можуть запровадити комендантську годину.

Про появу протиепідемічного заходу у вигляді комендантської години міський голова Києва Віталій Кличко заявив в ефірі одного з телеканалів. За словами очільника КМДА, для настільки серйозного посилення обмежень потрібне рішення керівництва країни.

Дивіться також У Києві надрукували додаткові спецперепустки: транспортом користуватимуться пів мільйона жителів

Посадовець стверджує, що заборону перебувати на вулиці в нічні години вводили у багатьох країнах Європи.

Якщо карантин не допоможе

За словами Кличка, якщо цифри офіційної статистики надалі зашкалюватимуть, а у лікарнях не залишатиметься місць для важкохворих, у влади не буде інших варіантів, окрім оголошення надзвичайного стану з комендантською годиною.

Є два шляхи зараз. Перший – вакцинація, до тих пір, поки у нас достатньої кількості вакцини немає, залишається той же шлях розірвати ланцюжок захворюваності. Якщо цифри будуть зараз зашкалювати й станеться колапс медичної системи, у нас іншого виходу не буде, як переходити до надзвичайного стану,
– зазначив Кличко.

Ставка на локдаун

Оскільки ж центральна влада фактично переклала повноваження щодо посилення карантину на мерії, у КМДА зробили ставку на єдину доступну можливість для зменшення кількості інфікованих. З 5 квітня у Києві діють посилені протиепідеміологічні заходи.

  • У місті заборонили користуватися громадським транспортом всім, хто не працює у підприємствах критичної інфраструктури.
  • Також перестали працювати дитячі садочки та школи.
  • Всіх керівників установ, підприємств та закладів зобов'язали за змогою перевести співробітників на дистанційну роботу.
  • Закладам громадського харчування дозволили обслуговувати клієнтів лише на винос або на доставку.
  • Під забороною опинилися продуктові ярмарки.