Коли життя після 60 лише починається: унікальна історія пенсіонера-марафонця

1 жовтня 2016, 14:53
Читать новость на русском

Сьогодні у світі відзначають день людей похилого віку. В Україні такими вважають чоловіків віком від 61 до 71 року та жінок віком від 56 до 74. Та такий вік не є причиною перестати займатися улюбленою справою – марафоном.

Перший у світі марафон Володимир Шимко пробіг у 1997 році у Кошице, що у Словаччині. За це він отримав відповідну медаль. Однак бігати почав ще задовго до цього.

У 1984 році я почав виходити на пробіжки. Починав з 4 кілометрів,
– ділиться спогадами пенсіонер.

Починаючи з першої пробіжки і до сьогодні чоловік веде щоденники. Там відзначає свій пульс після бігу, час та кількість кілометрів. І в 2007 році виявилося, що чоловік пробіг відстань, яка рівна довжині земної кулі. Тепер уже він на другому колі "навколо світу".

Для Володимира біг – це хобі. Усе життя пропрацював інженером-теплоенергетиком. Каже, поєднувати роботу та спорт було непросто.

Я по всій Україні їздив, і всюди, коли в готелі зупинявся, одразу шукав де там стадіон, де можна побігати. В мене завжди з собою була форма,
– розповів Володимир Шимко

Каже, коли ще працював - фінанси дозволяли брати участь у закордонних марафонах. Тепер бігати за межами України їздить двічі на рік - гроші відкладає з пенсії. Наступного року мріє взяти участь у вашингтонському напівмарафоні. І наголошує: найголовніше - позитивний вплив бігу на здоров'я.

Читайте також: Як правильно підготуватись до занять спортом: поради експерта