Коронавірус в Україні: у Києві дезінфікують будинки хворих на коронавірус

16 квітня 2020, 12:37
Читать новость на русском

З 5 квітня та до завершення карантинних заходів військовослужбовці Нацгвардії проводять дезінфекцію.

За словами мера міста Віталій Кличка, дезінфекцію у Києві, де підтвердили 644 випадків зараження COVID-19, проводять щодня з самого ранку.

Читайте також В Україні на коронавірус захворіла 4161 людина

Працівники "Київавтодору" обробляють вулиці і за одну добу використовують близько 600-700 літрів спецзасобу.

Незважаючи на те, що у місті обмежили рух громадського транспорту, продовжується дезінфекція зупинок.

"Щодня працівники комунальних підприємств обробляють під'їзди будинків, прибудинкові зони і сміттєві баки", – сказав Кличко.

Він зазначив, що увага приділяється будинкам, де проживають люди на самоізоляції, або з підтвердженим коронавірусом. Для обробки використовуються засоби, рекомендовані ВООЗ.

Що відомо про дезінфекцію Києва під час пандемії коронавірусу?

Як раніше повідомила пресслужба МВС, дезінфікують нацгвардійці столицю на 3-х спеціальних водометних автомобілях. Супроводжує їх техніка Служби безпеки дорожнього руху.

Дезінфекція відбувається на центральних вулицях і площах Києва. До неї залучили спеціалістів підрозділу радіаційного, хімічного та біологічного захисту Нацгвардії.

Враховуючи досвід країн, які борються з розповсюдженням COVID-19, дезінфекція вулиць – ефективний метод у боротьбі з вірусними інфекціями. Тому булоухвалено рішення про залучення спецавтомобілів для дезінфекції дорожнього покриття центральних вулиць Києва,
– зауважили у МВС.

Тут додають, що спеціальний дезінфікуючий розчин є цілком безпечним для людей і тварин. Водночас він – здатний знешкодити патогенні мікроорганізми. Застосовують його для антибактеріальної обробки в медицині, промисловості й навіть для знезараження води у комунально-побутових господарствах.

Зверніть увагу У Києві без маски заборонили ходити навіть по вулицях і біля будинків: деталі

Коронавірус у Києві: головне

  • У Києві, як і в інших областях країни, діє карантин. Його запровадив уряд 12 березня. Спершу він мав тривати до 3 квітня, однак згодом карантин продовжили до 24 квітня.
  • Крім того, Верховна Рада 17 березня посилила відповідальність, щоб запобігати випадкам навмисного зараження населення коронавірусом і поширення хвороби. Зокрема, тепер ця стаття ККУ передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі гривень, а також арешт на пів року, або позбавлення волі до 3 років.
  • Зараз у столиці не працюють торгові центри, кафе та ресторани, словом, все, окрім аптек, продуктових магазинів та АЗС.
  • Також тут, попри дозвіл Кабміну, не відновлюватимуть роботу ринків.
  • Проїхати у громадському транспорті в Києві можна лише за спецперепустками, які видають медикам, продавцям аптек і магазинів, а також тим, хто працює на стратегічних підприємствах.
  • До роз'яснень правил карантину в столиці залучили дрони.
  • На в'їзді до Києва стоть блокпости та перевіряють тут усім температуру. Також діє обмеження для в’їзду автобусів міжміського та міжобласного сполучення.


Нові карантинні обмеження / Інфографіка 24 каналу