Крупним планом: В Україні бракує тренувальних майданчиків для юних фігуристів

4 березня 2013, 23:03
Читать новость на русском

9-річний Антон Прибінський мріє стати чемпіоном і орієнтується на російських зірок фігурного катання. Його день починається о 4.30 і розписаний до вечора. Втім, вибір професійного спорту в Україні - це випробування не стільки фізичної міцності дитини, скільки нервів та фінансових можливостей батьків.

Займатися дітям абсолютно ніде, тому час, який вдається вибивати, ось такий ранній… Якусь техніку беремо на комерційних ковзанках, але там завжди багато любителів, які можуть і поранити, і самі поранитися. Допомоги тут немає ніякої від держави - оплачувати лід, оплачувати тренування, оплачувати форму - це дуже дорого,
- розповідає мама майбутнього фігуриста Оксана Виговська.

Але якщо з дорожнечею батьки готові миритися, то з відсутністю місця для тренувань - вже несила. Єдина у столиці льодова арена розписана заняттями до самої ночі - і не лише фігуристами, а й хокеїстами та шорт-трекерами. Інших майданчиків для спортсменів не існує.

Треба відновлювати ті майданчики спортивні і спортивні споруди, які були, і створювати необхідні умови для наших діточок,
- заявив Президент України Віктор Янукович.

“Та про це говорили і знають усі, але нічого не робиться. Розумієте? Нічого не робиться - ось що дивно. У нас робиться в областях - будуються катки, а у нас тут немає . Ще при тій школі фігурного катання, тоді було вільно, була купа льоду - навалом. І фігурне катання було прогресивним, воно було цікавим”, - каже тренер Анатолій Євдокимов.

“Повинно бути в Києві хоча б ковзанок п'ять, щоб всім вистачало часу. Щоб шор-трек катався окремо, хокей - окремо, тому що абсолютно інший лід повинен бути. По п'ять, по шість годин діти стоять на льоду, діти там в різних країнах, а ми маємо якусь годину в день, а змагатися повинні на рівні, повинні представляти країну свою. Звичайно, важко, ви ж бачили, коли ми починаємо тренування, діти потім звідси їдуть ще в школу”, - каже тренер Євгенія Леонідова.