Немов гірська річка: Либідь завирувала через негоду в Києві – відео

17 жовтня 2020, 14:30
Читать новость на русском

У Київ внаслідок рясних дощів, які випали вранці та вдень 17 жовтня, з берегів вийшла річка Либідь. Бере вона свій початок у районі Відрадного масиву та впадає в Дніпро нижче Південного мосту.

Либідь вийшла з берегів у Києві: що відомо

Відповідне відео опублікували у фейсбук-спільноті "Клуб корінного киянина". На кадрах можна побачити, як Либідь перестала бути мирною та перетворилася на справжню гірську річку. Вийшла вона з берегів приблизно на 1,5 метра, ставши ще й широченною.

Актуально Київ накрила потужна злива: понад 10 вулиць у воді, рух заблокований – фото, відео

Це не річка. Це річище. Це шалена швидкість. Під час дощів Либідь виходить із берегів, усе затоплює, пришвидшується в десятки разів та розливається поза бетонним жолобом,
– каже автор ролика.

Він додає, що вода могла змити безхатьків, що проживають у цьому районі. За його словами, швидкість її така, що від неї неможливо втекти. А якщо ти – ще й напідпитку, тим більше.

Либідь вийшла з берегів у Києві: відео

Відео було знято біля станції метро "Олімпійська". У ролику видно і притоку Либеді – потік Клов, що тече з-під Майдану.


Либідь і її притоки в Києві / Карта Олександра Михайлика

Основні факти про річку Либідь

  • Існує думка, що річка Либідь отримала назву від імені сестри легендарних засновників Києва — Кия, Щека і Хорива. Перша згадка про неї була в літописах ще під 968 роком.
  • Загальна довжина Либеді – 17, 1 кілометра. Її називають найбільшою з малих річок Києва.
  • На перших кілометрах своєї довжини Либідь протікає в підземному колекторі: спочатку під бульваром Вацлава Гавела, далі під проспектом Любомира Гузара, вулицями Миколи Голего та Нижньоключовою.
  • Далі Либідь тече переважно у бетонному жолобі.
  • Річка має щонайменше 21 притоку, деякі з них – також підземні. Основні – це Скоморох, Совка, Буслівка, Відрадний, Шулявка (Шулявиця), Кадетський Гай, Клов, Ямка та Протасів Яр.
  • Здавна Либідь використовували як джерело енергії: на ній стояли водяні млини. Також кияни кажуть, що свого часу вона була суднохідною та там купалися й ловили рибу.
  • Сьогодні Либідь – дуже забруднена. Активісти намагаються її ревіталізувати, тобто повернути до життя.

Радимо ознайомитися Київ у цифрах: все, що потрібно знати про історію столиці


Для порівняння: річка Либідь за спокійної погоди / Фото Pvladko