Ми прагнемо, щоб 2018 оголосили роком розвитку трансплантології в Україні, – Андрєєв
Нині трансплантація від не родичі в Україні заборонена, а грошей аби зробити операцію за кордоном держава виділяє мізерну суму. Тож сьогодні, 4 грудня, біля Адміністрації Президента зібралися активісти та родичі людей, які потребують операції за кордоном. Вони передали листа до Адміністрації. Про це в інтерв'ю 24 Каналу повідомив голова ГО "Національний рух за трансплантацію" Юрій Андрєєв.
– Наша громадська організація сьогодні, 4 грудня, звернулася до Президента України Петра Порошенка з проханням оголосити наступний 2018 роком розвитку трансплантології в Україні та боротьбою з онкологією. Адже в нашій країні зараз дуже багато людей, які потребують пересадки кісткового мозку та пересадки різних органів. Проте, на жаль, в Україні їм не можуть допомогти, тому ми змушені відправляти цих громадян за кордон, щоб врятувати їх життя. Це відбувається в рамках програми лікування українців за кордоном.
Читайте також: Як вилікувати ВІЛ: новації вчених у пошуках ліків
– Цього року було виділено 625 мільйонів гривень на програму лікування наших громадян за кордоном. Проте, на операції люди їдуть з затримками, адже не вистачає грошей або черги занадто великі. Та вони мають такі хвороби, які не можуть чекати, лікування потрібно здійснювати терміново.
Зраз близько 160 людей очікують на операцію за кордоном. Останній транш який ми отримали від держави 238 мільйонів їх вистачить максимум на 90-100 людей. Решті доведеться чекати наступного бюджетного року. Така ситуація повторюється з року в рік.
– Тому ми наголошуємо на тому, що це потрібно робити в Україні. Щоб ми більше не фінансували закордонні лікарні, а могли рятувати українців рятувати в рідній країні. На законодавчому рівні у нас все для цього є. Перш за все, прийнятий відповідний закон ще в 1999 році. І вже зараз на розгляді у депутатів лежить доопрацьований закон. Наші активісти наголошують на тому, що його потрібно ухвалити.
– Окрім законодавчої складової, важливий також і механізм, який нарешті варто запустити. Адже жоден закон не буде працювати без системного підходу та політичної волі. Саме тому ми звернулися до гаранта Конституції, адже саме він визначає, які пріоритети для країни будуть в майбутньому.