"Ми разом": Як відрізнити протест від провокації
Журналісти "Радіо Свободи" з'ясували, як відрізняти протести від провокацій. 14 жовтня під Верховною Радою були бійка, вибухи та стрілянина. Українські силовики заявили, що нібито до подій 13-14 жовтня у центрі Києва дотичні спецслужби Росії.
Молодик у балаклаві залізним ланцюгом лупить по шоломах міліції. За день до цього строковики внутрішніх військ, ті, хто взимку охороняв урядовий квартал, самі прийшли під Адміністрацію Президента мітингувати — це все напередодні зустрічі президентів України та Росії у Мілані.
А також зрив роботи парламенту, який мав вирішити — як і де зможуть проголосувати п’ятдесят тисяч військовослужбовців, які тримають фронт на сході України.
Молодих не призивають, нас залишили служити. Служимо за 154 гривні в місяць, нас за людей ніхто не рахує. Ми вже півтора року прослужили,
— каже строковик внутрішніх військ Сергій.
Командирам довелося в центрі столиці вмовляти своїх підлеглих.
"Командири підрозділів. Підійдіть. Невже вам так страшно?", — звернувся до строковиків головний військовий прокурор Анатолій Матіос.
Підбурювання строковиків до протестів по всій Україні велося у спеціально створених групах російських соцмереж. А сам протест відбувся за день до призначення командувача Національної Гвардії Степана Полторака міністром оборони.
Хлопці не розуміють, що просто діють на руку товаришу Путіну,
— каже міністр оборони Степан Полторак.
День козацтва, УПА та захисника Вітчизни приніс Путіну новий аргумент у переговорах із Заходом — неонацизм в Україні на марші — громлять парламент, щоправда, не зі свастикою, а з черепами на прапорах.
Хлопці у балаклавах діяли так само, як першого грудня 2013 року на Банковій.
"Сімнадцять поранених міліціонерів, двоє важко: пробита голова бійця, розірвана вибуховим пакетом нога. Кому це потрібно? — Тим політичним силам, які можуть себе підтримувати лише в хаосі, хто в негативі бійок шукає для себе передвиборчий піар. Адже не було ніяких причин влаштовувати бійку під Радою", — пише міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у Facebook.
Більше — дивіться у відеосюжеті.