Мокрі і щасливі: на Київщині відродили сакральний обряд обливання
На другий день після Великодня в Україні – Обливаний понеділок. Проте це не лише розваги, адже традиційно саме в цей день закладалися міцні сім'ї. Сакральний обряд відновили у Мамаєвій Слободі під Києвом.
Посвячені напередодні крашанки на Обливаний понеділок дівчата ховали за пазуху: недалеко, аби парубку не важко було дістати. Наші предки вважали: той, в кого це вийде, – вже восени зможе свататись.
Після великоднього ранку дівчата поспішали до криниці, аби вмитися. Тим часом на них у засідці уже чекали хлопці.
Комусь із парубків дістається крашанка, а інший отримує добрячого прочухана. Якщо хлопці обливають дівчат із наміром колись побратися, то дівчата просто мстяться.
Читайте також: В Україні Обливаний понеділок: основні традиції
Обливання – це сакральний обряд, тому лити воду треба лише на тих, хто вам подобається. А те, що часом дістається навіть літнім людям організатори називають – кепкуванням із традицій.
Також другий день святкування Великодня називають волочильним понеділком. Тому що в цей день ходили один до одного в гості, вітаючи з Воскресінням Христовим.
До слова, найяскравіші заходи на Обливаний понеділок проходять у Львові. Тут уже третій рік поспіль облаштовують спеціальне водяне містечко. Люди обливаються "лава на лаву". Біля міської ратуші є зони набору води, а також "суха зона", де відвідувачі свята зможуть обсушитись та переодягтися. Цього року на площі Ринок зібралися десятки молодих людей, які веселяться на повну.