Молодь Києва вимагає доступне житло через іпотечні кредити
Центром столиці пройшов марш безквартирної молоді - під імпровізований акустичний супровід - з ескортом у вигляді ліжок на колесах.
“Єдине, що може собі купити студент, проживаючи в гуртожитку - це ліжко, і ми символічно привезли сьогодні це ліжко на Хрещатик. Повітряні кульки символізують порожні обіцянки політиків, які говорили, що у молоді повинне бути не лише ліжко, а і те місце, де воно стоїть”, - сказав учасник маршу Олександр.
Вимоги молоді - доступне житло через іпотечні кредити та зменшення корупції у житловій сфері.
“Я, свого часу, взяв кредит і з такими великими ставками залишився лише в трусах. Умови дуже невигідні. Хочу, щоб в Україну були хороші умови,щоб ми могли щасливо жити”, - сказав учасник маршу Олександр.
“Є молодіжні кредити, є молодіжне житло, але його отримати - немає. І я викладає по 3-4 тисячі гривень щомісяця на зйомну квартиру, а ці гроші міг би вкласти вже у свою, але у мене просто нема шансів отримати цей кредит”, - каже учасник маршу Максим.
Усі вимоги - можновладцям. Адже доступне житло для молоді - у передвиборчій програмі усіх політичних сил.
“Ми нічого не вимагаємо лишнього, тільки те, що нам було обіцяно. Якщо нічого не зроблять, то такі політики будуть покарані. Через рік вибори і вся молодь буде знати хто бреше, а хто ні”, - сказав організатор маршу Олександр.
Попри холодну погоду, на вулицю вийшли понад сотню мітингувальників. Приїхали навіть з регіонів - кажуть, в них ситуація із забезпеченням молоді житлом ще гірша, аніж у Києві.
“У нас середня зарплата - 1500, а оскільки курортне місто, то оренда також 1500 гривень. Тому це означає, що я маю лишатися голодним і голим, бо нічого не можу купити”, - каже Святослав з Трускавця.
Марш безквартирної молоді пройшов вже вдруге. Попередній приніс свої результати, кажуть організатори. Молодь долучили до доопрацювання відповідних законів, було розпочато реформу держфонду сприяння молодіжному будівництву, збудовані перші "доступні будинки", зареєстровано законопроект про Молодіжну житлову кооперацію. Втім, доступне житло й досі залишається недоступним.