Національна опера України покаже глядачам дві прем'єри і "вічну" класику

29 листопада 2016, 18:35
Читать новость на русском

Грудень у Національній опері України сповнений передчуттями свята і подарунків.

На прихильників балетного мистецтва очікує прем’єра двох одноактних балетів "Ночі в садах Іспанії". Що до прихильників опери, то з упевненістю можна сказати – вони отримають задоволення від зустрічі з всесвітньо відомими солістами – Ольгою Микитенко та Олександром Цимбалюком, які вже не вперше співатимуть на головній оперній сцені нашої країни в рамках проекту "Українські оперні зірки у світі".

8 та 10 грудня – прем’єра двох одноактних балетів "Ночі в садах Іспанії" (де Фалья)

У грудні балетна трупа Національної опери України представить прем’єру "Ночі в садах Іспанії", яка об’єднує два одноактні балети "El Sombrero de Tres Picos" ("Трикутний капелюх") та, власне, "Ночі в садах Іспанії" на музику відомого іспанського композитора Мануеля де Фальї.

До речі, саме "Капелюх..." та "Ночі…" привернули свого часу увагу Сергія Дягілєва. В результаті з'явився балет "El Sombrero de Tres Picos", який отримав широку популярність. В оформленні "El Sombrero …" тоді брав участь сам Пабло Пікассо. А от що стосується "Ночей…", які також дуже приваблювали Дягілєва, то цю постановку він так і не встиг реалізувати...


Декорації до балету "Ночі в садах Іспанії"

Щодо вечора одноактних балетів Мануеля де Фальї розповідає балетмейстер-постановник Аніко Рехвіашвілі:

Балетний вечір побудований за принципом оповіді іспанських новел, котрі прямо не пов’язані одна з одною. Таке поєднання обумовлено можливістю втілити на сцені постановку двох найяскравіших творів видатного композитора початку ХХ століття де Фальї. "Ночі в садах Іспанії" написані у формі триптиха, кожна частина якого має відповідну назву: "У Хенераліфе" ("У Старому замку"), "Віддалений танець", "У садах С’єрра-Кордова"... Другий твір "Трикутний капелюх" – це фантазія на фольклорно-історичну тематику: динамічна картинка із життя іспанської провінції за мотивами популярної повісті Педро Антоніо де Аларкона.

Диригент-постановник – Микола Дядюра. Художник-постановник – Марія Левитська. Художник по костюмах – відома іспанська театральна художниця Габріела Салаверрі. Фото майбутніх декорацій надані художником-декоратором Національної опери України Оксаною Зелінською.

Обидві постановки створюються за підтримки Посольства Іспанії в Україні. До того ж, протягом двох місяців у фойє театру працюватиме всесвітньо відома виставка бренду Liadrо "Фарфор на пуантах", відкриття якої відбудеться перед прем’єрою.

17 грудня – опера "Іоланта" (Чайковський)


Олександр Цимбалюк

"Іоланта" – остання опера Петра Чайковського, написана за рік до смерті, у 1891 році, по праву вважається найсвітлішою оперою композитора. Київські глядачі вперше познайомилися з оперою "Іоланта" у театральних сезонах 1903-1904, 1913-1914 років, а на сцені Академічного театру опери та балету УРСР ім. Т. Г. Шевченка прем’єра "Іоланти" відбулася 7 грудня 1961 року.

Постановка опери "Іоланта" 2011 року на сцені Національної опери, яку здійснили диригент, народний артист України Володимир Кожухар, режиссер Микола Третяк, народний художник України Марія Левитська – це красива і сповнена поетичної досконалості оповідь про любов, віру в Бога, велику силу духу, моральну чистоту, шляхетність, готовність до самопожертви, яких так не вистачає в сьогоднішньому житті.

Одну з головних партій виконує зірка світового оперного мистецтва, улюбленець столичної публіки, запрошений соліст Олександр Цимбалюк (Рене, король Провансу). Вперше цю партію Олександр виконав в березні 2016 року на сцені Opеra Garnier в Парижі. Олександр – запрошений соліст Metropolitan Opera (США), міланської La Scala, лондонського театру Covent Garden, Copenhagen Opera House (Данія), Bayerische Staatsoper (Німеччина), Staatsoper Berlin (Німеччина), "Большого театра" Росії (Москва) та інших прославлених оперних театрів. 11 років був солістом Гамбурзької державної опери.

21 грудня – опера "Євгеній Онєгін" (Чайковський)

Опера "Євгеній Онєгін" з незмінним успіхом йде на столичній сцені з 1983 року. Тоді, режисер Молостова разом з диригентом Турчаком, художниками Ніродом та Левитською, яка створила ескізи костюмів, вдруге звернулася до прекрасної опери Чайковського (перший раз був у 1972 році). І кожного разу цей шедевр світової оперної класики дарує глядачам чудову можливість зустрітися із видатними оперними виконавцями.

В рамках проекту "Українські оперні зірки у світі" цього разу на сцену Національної опери вийдуть одразу два запрошених солісти – Ольга Микитенко (Татьяна) та Олександр Цимбалюк (Князь Гремін). Для кожного з них ролі в "Євгенії Онєгіні" є знаковими.

Так Ольга Микитенко (на фото) в 2007 році саме в ролі Тетяни брала участь в постановці всесвітньо відомого режисера Петера Штайна під керівництвом одного з найталановитіших молодих диригентів сучасності Кирила Петренка в Opеra de Lyon – постановка мала величезний успіх, тож у 2010 році співачку запросили знову. Ольга – лауреат найпрестижнішої оперної нагороди світу – Гран-прі конкурсу ім. Марії Каллас, запрошена солістка Metropolitan Opera (США), Gran Teatre del Liceu (Іспанія), Royal Opera House (Швеція), Teatro dell’Opera di Roma та Teatro di San Carlo (Італія) та ін.

Олександр Цимбалюк в ролі Князя Греміна в квітні 2016 року виходив на сцену Гамбурзької державної опери.

Читайте також: Анатолій Солов'яненко: У Національній опері я завжди стоятиму на варті прекрасного!