Незаконні евакуатори в Києві: хто заробляє на водіях-порушниках
Активно евакуйовувати неправильно запарковані автівки водіїв-порушників в Києві почали ще у 2020 році. Все, аби зменшити колапс на дорогах столиці. Однак в Офісі генпрокурора засумнівалися в чесності роботи евакуаторів та фірм посередників.
Як повідомили 24 каналу власні джерела, ринок евакуаторів в столиці давно нібито поділений між людьми з оточення мера Віталія Кличка. А до міського бюджету доходить лише мізерна частина від того, що сплачують водії.
До теми Здобич для евакуаторів: скільки київські фірми заробили за неправильне паркування
255 гривень – якщо штраф сплатили до 10 днів. І лише 510 гривень – якщо після. Решта ж осідає на рахунках сумнівних фірм.
"Багато питань як у громадськості, так і у нас викликає вибір цих компаній і їх тарифи на послуги. Ми ж бачимо ситуацію, коли цим паркування займаються компанії, яким просто це віддали, як певну нагороду. Власне вони і залишають собі левову частку всіх доходів", – пояснив колишній голова Державної митної служби Максим Нефьодов.
Евакуаторів у Києві замало
Автор і ведучий проєкту "Зупини лося" Костянтин Андріюк вважає, що ситуація на столичних дорогах плачевна. Втім проблема не лише у водіях, а і в діях столичної влади, які наразі просто неефективні.
В місті не вистачає безкоштовних паркомісць, а громадський транспорт мало розвинений. Водночас самих евакуаторів замало. Та й працюють вони лише в центрі, тим самим оминають спальні райони, де порушників не менше.
Зверніть увагу Штрафи за неправильне паркування в Києві: чи діє на водіїв покарання гривнею
"Евакуація вона потрібна і вона має застосовуватися до тих порушників, які створюють дійсно аварійні ситуації. Але станом на сьогодні навіть в центрі міста Києва евакуація не розв'язує проблему", – розповів автор і ведучий проєкту "Зупини лося" Костянтин Андріюк.
Евакуаторів недостатньо, по всьому місту їх має бути 300 – 500,
– наголосив Андріюк.
Допомогти водіям має мобільний додаток
Допомогти водіям зовсім скоро зможе мобільний додаток, який показує вільні місця для паркування. Тим самим хоч б трохи зменшити колапс на дорогах столиці, сподіваються автори ідеї.
"У додатку dashcamUA ми розробляємо нову функцію паркування. Вона буде унікальною тим, що дозволить водію, який приїжджає в центр міста, бачити в реальному часі наявність місць – як платного, так і безкоштовного паркування", – пояснив автор проєкту водійського контролю Олексій Афонін.
Додаток допоможе водіям під час паркування / Фото зі сайту dashcamUA
Наразі велика частина евакуаторів через кримінальну справу простоює. Створюючи ще більше проблем на дорогах. Водночас чи впорається столична влада з цим викликом – сказати важко.
Однак точно можна сказати, що евакуатори в столиці – ласий шматок для нечесних на руку чиновників. Втім паркуватися з порушеннями чи без – залежить лише від нас.
У Києві борються з незаконними евакуаторами: дивіться відео 24 каналу