Перший масштабний і мирний: підсумки Маршу рівності-2016

13 червня 2016, 19:00
Читать новость на русском

Понад півтори тисячі учасників, більше 6000 поліцейських і нацгвардійців для охорони порядку і 57 затриманих противників — така статистика проведення Маршу рівності в рамках КиївПрайд-2016.

Поліція довела свою ефективність, мирна хода на захист прав секс-меншин успішно відбулася. Західні політики засвідчили, що в Україні покращилися передумови для толерантного ставлення до ЛГБТ-спільноти, а гомофоби — залишились ні з чим.

Марш рівності-2016 був найвелелюднішим за всю історію проведення схожих акцій в Україні — майже 2000 людей вийшли на підтримку прав секс-меншин зокрема, і прав людини в цілому. Втім, кількість поліцейських, які охороняли правопорядок на Марші, легко "переплюнула" цей рекорд. У соцмережах влучно жартували, що "поліцейські успішно провели гей-парад". Втім, півгодинна півкілометрова хода вулицями Києва, попри численні заяви противників акції її зірвати, пройшла безкровно і майже спокійно, тому така кількість поліцейських цілком себе виправдала.

Організатори задоволені

Співорганізатор Маршу рівності Зорян Кись у коментарі сайту "24" відзначив, що "все пройшло практично ідеально".

Ми й не очікували такої кількості учасників. Прогнозували максимум тисячу, а було майже вдвічі більше. Сам марш пройшов мирно. Постраждав тільки один учасник, та і то через півтори години по завершенню акції — на нього напали на ВДНХ,
— уточнив активіст.

Він додав, що заходи безпеки були дуже добре спланованими, а поліція продемонструвала професіоналізм, адже і для неї теж важливо було показати киянам, всій Україні і міжнародній спільноті, що вони здатні забезпечувати порядок.

Нацполіція справилась

У Нацполіції свої обов'язки з забезпечення правопорядку на Марші вважають виконаними на високому рівні.

57 громадян, які вели себе агресивно, були доставлені до управлінь поліції. Правоохоронці встановили їх особи, поспілкувалися, провели профілактичні бесіди. У результаті склали 10 адміністративних протоколів за дрібне хуліганство. Крім того, були групи провокаторів, однак усі їхні спроби були локалізовані. Це — хороша поліцейська практика,
— відзначила глава Національної поліції України Хатія Деканоїдзе.

Керівник київської поліції Андрій Крищенко розповів, що Марш рівності пройшов без грубих порушень правопорядку, не було зафіксовано жодного повідомлення про серйозні сутички, напади або ж побиття. Але разом із тим після початку ходи отримали повідомлення про замінування бульвару Тараса Шевченка: усі профілактичні заходи були проведені. За даними Крищенка, затриманих громадян, які проявили агресію під час Маршу, уже відпустили.

Захід про український ЛГБТ-прогрес

Посол Великобританії Джудіт Гоф відзначила прогрес України в захисті прав ЛГБТ-спільноти.

"Кілька кроків вперед (в буквальному сенсі!) для #Kyivpride. Великий крок вперед для рівності в Україні", — написала політик у Твіттері.

Наші про Марш

Українські політологи висловлювали різні думки стосовно проведення Маршу рівності. Зійшлися в одному — це таки не найважливіша для України тема на даному етапі.

Руслан Бортнік "мріє", щоб будь-який мітинг охороняли як гей-парад, "праві" вели себе як під час гей-параду, а на кілометр фронту було стільки солдатів, як на сотні метрів правоохоронців під час Маршу в центрі Києва.

У меня есть мечта! чтобы: - Любой митинг охраняли как гей-парад, правые вели себя как во время гей-парада, а на километр...

Опубліковано Ruslan Bortnik 12 червня 2016 р.

Богдана Бабич вважає боротьбу з ЛГБТ даремним витрачанням часу, бо подібний рух за свої права природній для розвитку соціуму.

Я знаю, що й серед моїх друзів є чимало людей, які виступають проти "Маршу рівності". Як на мене, боротьба з ЛГБТ - це д...

Опубліковано Bogdana Babych 12 червня 2016 р.

У "Правого сектору" — свій марш

"Правий сектор" не зміг перешкодити проведенню Маршу рівності, про що вони неодноразово заявляли раніше. Натомість активісти ПС влаштували власну ходу.

На фото: марш представників Правого Сектора (фото — 24 канал)

Разом з тим, саме 12 червня (у день проведення Маршу) стало відомо про загиблих в АТО членів ПС. Щоправда, у Адміністрації Президента факт загибелі бійців спростовували.

На сайті "Правого сектору" висловлена думка, що "нав’язані ЛГБТ-паради, замовчувані бойові втрати на фронті, кремлівська пропаганда – одного поля ягоди".

Американський "правосек"

Однак цього дня не обійшлося без кривавих подій. Щоправда, не в Києві, а в місті Орландо, що у Сполучених Штатах Америки. Там внаслідок стрілянини, яку відкрив по відвідувачах гей-клубу громадянин США Омар Мартін, загинули понад 50 людей.

Мотиви вчинку вбивці наразі з'ясовує американська поліція. А відповідальність за теракт вже взяло на себе у групування "Ісламська держава".

На фото: небайдужі вшановують пам'ять загиблих в Орландо (фото Getty images)

Цей теракт вже назвали наймасштабнішим актом насильства у США після трагічних подій 11 вересня 2001 року.

Читайте також: Що відомо про стрільця з гей-клубу Орландо: ФБР двічі бралась за нього