Хто навмисне розхитує політичну ситуацію в Україні
17 жовтня в Києві та по всій країні відбудуться мирні мітинги з вимогою створити антикорупційний суд, скасувати депутатську недоторканість та проголосувати відкриті виборчі списки.
Як тільки ми оголосили про цю акцію, представники влади ґвалтом закричали, що в суспільство і так напружене, а ми його ще більше на догоду Кремля розхитуємо. Давайте розберемося з цим за допомогою свіжих соціологічних даних Національної академії наук України.
Спочатку про рівень напруги. 61% українців вважаються рівень напруженості у суспільстві високим. Це надзвичайно високий показник.
Тепер про відповідальних за нього. 74% громадян покладають відповідальність за це на Президента, Уряд і Верховну Раду. Для порівняння лише 30% українців звинувачують в цьому керівництво Російської Федерації.
Читайте также: Наскільки обґрунтовані аргументи противників "євроблях"
Ну і найголовніше – як цей рівень напруги зменшити. 62% опитаних переконані, що зменшити рівень напруги в суспільстві, має реальна, з покаранням винних, боротьба з корупцією у владній верхівці країни. Для порівняння: лише 40% вважають, що суспільну напругу зменшить досягнення реального прогресу на Донбасі.
Ситуацію в України розхитують не громадяни, а Президент і його команда в Уряді та Верховній Раді. Точніше їх демонстративне кришування своїх корупціонерів. Це очевидний висновок з наведених вище даних.
57% громадян оцінюють ситуацію в політичній сфері напруженою, 32% – критичною. Більше половини не довірили б владу жодним з існуючих політичних партій.
Незважаючи на цифри вище, Порошенко, Луценко, Аваков та їх посіпаки вірять у перемогу на чергових виборах. Готуватися до яких їм треба вже сьогодні. Це означає, що розпил стане ще активнішим, схеми ще масштабнішими, рейдерство ще зухвалішим. Врешті-решт, окрім їх приватних фонді настав час наповнювати ще й їх фонди виборчі. Не зі своїх же кровно зароблених їм вибори фінансувати!
Читайте также: "Тітушки" та адмінресурс в епоху Порошенка
Щоб робити це в комфортних і безпечних умовах, їм треба знищити Ситника з командою НАБУ, або, як мінімум, заблокувати створення антикорупційного суду. Цілком очевидно, що нам, як країні, треба абсолютно протилежне. Але якщо атаки на НАБУ спільними зусиллями нам вдавалося відбивати, то бій за антикорупційний суд ми поки програємо.
Разом ми можемо змусити Верховну Раду: проголосувати створення антикорупційного суду та зміну виборчого законодавства, а також скасувати/обмежити депутатську недоторканість. Переконаний, що тридцять тисяч українців мирним протестом змусить владу зробити все перераховане вище.
Давайте, мирно зберемося цими тридцятьма тисячами 17 жовтня під ВРУ та обласними радами.