Повернення Михеїла Саакашвілі в Україну неабияк розхвилювало очільників країни. Після того, як екс-президент Грузії зі скандалом перетнув український кордон, президент, прем’єр-міністр, генпрокурор та міністр внутрішніх справ звинуватили Саакашвілі та його прибічників ледь не в усіх смертних гріхах: у зазіханні на непорушність кордону, у злісній непокорі та побитті прикордонників, і ледь не в тероризмі.

І не менш емоційно висловився міністр Арсен Аваков, який назвав випадок з Саакашвілі на кордоні атакою на базові інституції держави. "Це розвал фундаментів, на яких ми будуємо країну", – заявив Аваков.

Стоп, стоп, стоп. Ось тут давайте розберемося, хто насправді розвалює фундамент, на якому ми будуємо країну. Буду відвертим, я не належу до симпатиків Саакашвілі, ми чимало робили розслідувань про діяльність його команди ще в Одесі. Але те, що з ним робить влада сьогодні, – це вже безсоромне повернення методів Януковича.

Отже, спочатку Саакашвілі сумнівним способом позбавляють українського паспорту. Для цього Адміністрація Президента суттєво оновлює склад комісії, яка розглядає питання громадянства, ввівши туди підконтрольних собі людей. І ці нові члени комісії одноголосно і без жодних дискусій позбавляють Саакашвілі громадянства.

Читайте також: Наскільки обґрунтовані аргументи противників "євроблях"

Потім, коли Саакашвілі заявляє про своє повернення в Україну, на прикордонний пункт пропуску організовано підвозять "тітушок", яких поліція чомусь не чіпає. Власне, лише використання "тітушок" уже може бути діагнозом нинішній владі. Бо показує, що вона не так далеко пішла від своїх попередників.

Але якби все обмежилось тільки "тітушками". Коли Саакашвілі вирішив їхати потягом, "Укрзалізниця" просто заблокувала рух поїзда, очевидно отримавши вказівку з більш високих кабінетів будь-що перешкоджати в’їзду екс-президента Грузії в Україну. Це щось дуже знайоме так? Давно ми не чули про те, як міліція знімає з потягів прибічників політичних опонентів, правда? Давно не чули, як вимикають світло в кінотеатрах, коли політичні опоненти влади проводять там зустрічі зі своїми прихильниками. Або правоохоронці перешкоджають таким зустрічам, повідомляючи про те, що будівля замінована. Так сталося і з Саакашвілі, коли налякані звільненням провідники та машиністи відмовилися везти його в Україну і екс-президент Грузії поїхав далі на кордон автобусом.

Виявилося, що прикордонний пункт пропуску "Шегині" начебто заміновано і прикордонники кістьми ляжуть, але нікого не пропустять. При цьому досить швидко з’ясувалося, що замінування не справжнє, бо вибуховий пристрій ніхто особливо не шукав і втекти подалі від можливого місця вибуху не намагався. Тобто прикордонники та їхнє керівництво особливо і не приховували, що історія із замінуванням не більше, ніж комедія.

Читайте також: Як ГПУ після підвищення зарплат продовжує прикривати "своїх"

Звісно, сутичка з прикордонниками в "Шегинях" виглядає дикістю. Але чи сталась би вона, якщо влада планомірно не проводила ескалацію конфлікту? Оце все: "тітушки", потім блокування потягу, а потім замінування – це хіба не розвалювання підвалин нормальної держави, яку всім начебто погодились будувати після Революції Гідності.

І всі спроби влади перекласти відповідальність на Саакашвілі та його соратників виглядають жалюгідно. Бо саме так поводився і Янукович під час Майдану: спочатку заборона мітингів, потім "йолка", потім "тітушки", потім "Беркут". А потім, коли громадяни вже не могли терпіти витирання ніг об їхні права, їх закликали залишатися в межах закону. Сьогодні з боку нинішньої влади на адресу опонентів лунають такі ж самі звинувачення в порушенні кордону та заклики поважати закони, на які влада сама ж з незворушним виглядом плює.

Причому очільники країни, засліплені помстою Саакашвілі, плюють не тільки на закони, а й на інтереси простих громадян. Зверніть увагу, зупиняючи потяг та блокуючи рух на прикордонному пункті, скільки людей були змушені годинами чекати на вокзалі та в черзі на кордоні. І це все заради того, щоб не пускати в країну одну людину, яка особисто дратує нинішнього президента.

Читайте також: Як російські диверсанти безперешкодно працюють під носом в СБУ

Сподіваюсь, у Петра Порошенка вистачить розуму не копіювати й інші найбільш злочинні вчинки президента Януковича. Втім, якими будуть наступні президентські та парламентські вибори, на прикладі Саакашвілі нам вже чітко показали. "Тітушки", замінування та адміністративний ресурс – все це знову може стати поширеною практикою. Буде точно не сумно журналістам і гидко всім нормальним громадянам.