Що приховують магазини-конфіскати: розслідування

6 жовтня 2018, 13:55
Читать новость на русском

"Взуття по сто гривень" – ви, мабуть, бачили подібні ціни в так званих магазинах-конфіскатах. А чи знаєте ви, що приховують такі вивіски і вітрини? Де беруть такі товари і які проблеми ви отримуєте з дешевою парою.

Журналістка 24 каналу сходила на інспекцію в популярну мережу і була вкрай здивована.

Читайте також: Звідки на прилавки магазинів з "конфіскатом" потрапляють дешеві речі: розслідування

"Конфіскат" – магазинів з такою назвою в Україні, як грибів після дощу. Погодьтеся, є велика спокуса придбати якісну, деколи брендову річ за помірну ціну. Ви ж пам'ятаєте, що скупий платить двічі. А в цьому випадку ще й з загрозою для власного здоров'я.

А всередині магазину – рай для любителів модних брендів. Взуття і сумки. Одразу в око впадає рюкзак відомої спортивної фірми. 200 грн, хоча в офіційному магазині такі – від тисячі.

Журналістка: Скажіть, будь ласка, це справжній Nike?

Продавець: Так.

А якщо перепитати?

Журналістка: Справжній?

Продавець: Ну як вам сказати, справжній... Китай.

А в іншому магазині із конфіскатом нескінченні ряди взуття – туфлі, осінні черевики і кросівки. Від 100 грн за пару. Оригінальності виробу консультант не приховує. За таку ціну, чи може взуття бути справжнім? Як ви думаєте?

Такі на офіційному сайті коштують чотири тисячі гривень. У цьому магазині знайшли за майже триста. Але дешевший варіант одразу розвалюється в руках. "А всередині виробу ще гірше" – демонструє експерт Олександр Бородиня, який розрізав пару, придбану в магазині. Адже одна з найважливіших запорук хорошого взуття – якісна устілка.

Ця устілка зроблена з паперу. Я його рву, бо воно сухе. Якщо попаде в калюжу, то з калюжі дитина вийде босою,
– пояснив експерт.

Таке взуття небезпечне для здоров'я. Його везуть контрабандою з Китаю. Якщо довго побути в магазині з таким товаром, то від токсичних запахів можна навіть отруїтися. А якщо довго носити таке взуття, то можна пошкодити ногу.

І найгірше, що вкрай складно споживачам захистити власні права в такому магазині. Часто адміністрація відмовляється повернути гроші за неякісний товар. Тому обов'язково будьте пильні, звертайте увагу на чек.

Читайте також: Куди віднести непотрібний одяг: Київ і великі міста

У подібних магазинів хороша протекція згори, впевнені експерти. Тому попри проблеми з документами і порушення санітарних норм, закрити заклади торгівлі складно. Але остерігайтеся не тільки одягу з табличкою конфіскат. Але й таблеток та їжі.

А де ж справжній конфіскат? Його реалізовують на аукціонах, він потрапляє в хороші магазини, де продається за повну вартість, без знижок. Тому покупцям майже ніколи не афішують, що це конфіскат.