Старим багатоповерхівкам Києва знайшли друге призначення
На київських багатоповерхівках поступово з'являються велетенські малюнки в рамках проекту City Art.
Організатори мистецької акції запрошують до України вуличних художників, аби дати нове життя старим стінам та популяризувати такий вид мистецтва.
Фасад однієї із столичних багатоповерхівок став полотном для австралійського художника Гвідо Ван Хелтена. Вже скоро тут з'явиться українська красуня у вишиванці. У художника особлива любов до вишивки. Ще влітку в рамках проекту City Art Гвідо намалював Лесю Українку. Теж у національному вбранні. На створення картини художника надихнув вірш поетеси "Конвалія".
Я малюю вишиванку і насолоджуюсь українською культурою, адже це українська унікальність. Це шана Лесі Українці. Мене надихнув її вірш "Конвалія", бо ця квітка є символом нового часу та миру,
— розповів австралійський художник.
Це була перша картина, яку створили в рамках проекту City Art. Автори проекту шукають фасади, які їм підходять. Потім беруть дозвіл в міській адміністрації. І хоч працюють легально, конфлікти таки траплялись.
Усе тому, що люди звикли до непрофесійних графіті, які тільки псують вигляд міста. А з такою творчістю ще не знайомі. Під час роботи над портретом Лесі Українки один мешканець будинку навіть погрожував пістолетом.
Уже встигли прикрасити фасад не одного будинку. Одна з останніх робіт — картина українського художника Олександра Гребенюка, присвячена роботі журналістів. Незабаром у Києві з'явиться ще декілька малюнків. Та інформацію про нових художників та локації поки тримають у таємниці.
Дивіться також: Як сірі будинки Києва перетворюються у дивовижні картини