Через будинок Сікорського на Міноборони знову подали у суд

25 березня 2021, 19:56
Читать новость на русском

Джерело:

КМДА

Офіс генпрокурора звернувся до суду, щоб зобов’язати Міністерство оборони терміново відреставрувати будинок Сікорського у Києві. Раніше міністерство культури подало аналогічну заяву.

Ймовірно, що ці справи об’єднають в одну – адже позивачі вимагають однакових дій від Міністерства оборони. Будинок на вулиці Ярославів Вал, 15б, який збудувала родина Сікорських та у якому жив виданий авіаконструктор вже багато років перебуває у занедбаному стані й просто розвалюється.

Читайте також В Інституті нацпам’яті знайшли меценатів для демонтажу серпа й молота на Батьківщині-матері

Позов Офісу генпрокурора

Офіс генпрокурора вимагає, щоб реставрація відбулась протягом місяця одразу після винесення судового рішення.

В КМДА зазначили, що для збереження пам’ятки національного значення Міністерство оборони та ДП "Готель "Козацький" (саме на його балансі перебуває будинок) мають якнайшвидше провести консерваційні роботи та привести будинок у належний стан.

Мінкульт теж винен

Водночас місцева влада звинувачує й Міністерство культури у бездіяльності, яка привела до такого стану історичного будинку. В КМДА підкреслили, що Офіс генпрокурора у позовній заяві відзначила цей факт.

Родина Сікорських придбала ділянку, де був згодом побудований маєток у 1904 році. З того часу й до 1912 року у будинку мешкав Ігор Сікорський — майбутній видатний авіаконструктор. У цьому будинку також мешкав видатний український композитор Микола Лисенко. Він відкрив там музичну школу, яка була реорганізована в інститут.

Як виглядає зараз будинок Сікорського:

Фото належать kiev-foto.info

Передісторія

  • Під час Другої світової війни у будинку розміщувався штаб і командний пункт Київського корпусу протиповітряної оборони, а у 1950-х роках на місці фасадного будинку був побудований готель "Червона зірка" Київського військового округу.
  • 2000 року садиба Сікорського була передана в оренду на 49 років благодійного фонду "Музей історії повітроплавання і авіації імені Сікорського", пов'язаного з одіозним Нестором Шуфричем.
  • Попри зобов'язання фонду відновити будівлю жодного ремонту вона не зазнала, продовжуючи руйнуватися. 2016 року рішенням Київського апеляційного господарського суду будинок Сікорського був повернутий у власність Міністерства оборони.
  • У лютому 2021 року Міністерство культури подало позов у якому вимагатиме аби Міністерство оборони нарешті узялось за реставрацію історичної споруди.