Скандал із дітьми сурогатних матерів: в Україні збільшилася кількість немовлят
Станом на 21 травня в київській клініці утримуються 70 немовлят, народжених сурогатними матерями. Малюків не можуть віддати іноземцям через карантин.
Однак як повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у фейсбуці, кілька пар вже забрали дітей і наразі очікують на дозвіл щодо виїзду з України.
Читайте також COVID-19: вагітні жінки не належать до групи ризику
Стосовно інших дітей процес ще триває.
Громадянам Іспанії та Китаю оформили всі необхідні документи. Тепер родини чекають дозволу на виїзд з України,
– написала Денісова.
Як пише ТСН з посиланням на директора репродуктивної клініки, за тиждень народилося ще 20 дітей від сурогатних матерів. Тобто станом на 21 травня в Україні вже понад 70 немовлят очікують на своїх іноземних батьків.
Денісова зазначила, що батьки всіх цих дітей є громадяни іноземних країн. Зокрема, Китаю, Німеччини, Італії, Франції, Болгарії, Румунії та США.
Як відомо, у соціальних мережах та на офіційному сайті однієї з київських клінік поширено відеоролик, на якому діти перебувають в одному з київських готелів. Усі ці діти народжені методом сурогатного материнства від іноземних громадян різних країн.
Проблема сурогатного материнства в Україні
Денісова наголосила, що опублікований відеоролик – підтвердження, що ситуація з надання послуг сурогатного материнства такою клінікою є масовою та системною, а технології сурогатного материнства рекламуються та представляються як "товар високої якості".
Це свідчить про те, що державою не вживається всіх належних заходів щодо захисту прав дітей та гідне ставлення до них, а Україна стає країною-донором народження для іноземців дітей, долю яких вона не може проконтролювати,
– написала Денісова.
За її словами, сурогатне материнство в Україні – це проблема, яка потребує негайного реагування. Надання таких послуг іноземним громадянам може призвести передусім до порушення прав дітей та до ситуації, у якій Україна не здатна захистити своїх громадян.
Людмила Денісова зазначила, що громадянин України чи іншої держави може звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та докласти усі документи до заяви-звернення. Тоді Денисова звернеться до МЗС, які розглянуть та нададуть дозвіл на в'їзд та виїзд батькам цих дітей.
Дивіться коментар Людмили Денісової 24 каналу:
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я