Тренування українських пілотів: у небо над Києвом підняли десяток винищувачів
Перехоплювали вороже повітряне судно, яке увірвалося у наш повітряний простір. Саме таку навчальну місію виконували українські пілоти на винищувачах МІГ-29. Такі раптові навчання збройні сили почали проводити все частіше, аби по максимуму підготувати наших військових до оборони українського неба.
Двигун розігрітий, наземна команда напоготові, пілот чекає на команду – стартувати. Останні приготування завершено. Командний пункт дає добро на зліт. Один за одним до злітної смуги рухаються українські винищувачі. Вони йдуть на завдання.
У небі над столицею з'явився умовний ворожий літак. Його потрібно перехопити. Аби це зробити у пілотів часу на роздуми немає. Злітають навіть по два літаки одразу. На максимальній швидкості вони відлітають у бік столиці.
Читайте також: Американська авіакомпанія розповіла деталі інциденту з росіянином на борту
За одну мить в небо піднялось з десяток літаків. Видовище, яке не передати словами. Швидкі та маневрені МІГ-29 просто створені для такого роду завдань.
Дивлячись на таку майстерність, навіть дивно, що всі ці пілоти – новачки. Вони лише нещодавно закінчили льотні виші і тепер набираються досвіду.
Коли перші штурмовики повернулись із завдання, часу на розмови немає. Пілоти хутко йдуть доповідати про хід виконання завдання. Не поспішає тільки командир бригади, який прилетів з новачками.
Читайте також: Понад 200 українців стали "заручниками" у аеропорту Греції
Пліч о пліч з молодими пілотами небо над столицею захищають і монстри авіаційного світу. Наприклад, український льотчик Дмитро Фішер, який виконав неймовірний політ у Лондоні.
За його словами, в Європі українських пілотів завжди раді бачити. Вважають одними з найкращих у світі. Дмитро запевняє, що тепер є змога літати більше. Війна на сході внесла свої корективи.
Зараз ми не залучаємося до виконання завдань у зоні АТО через мінські угоди. Але ми використовуємо цей час і готуємося. Унас багато молодих пілотів, які готові виконувати завдання на рівні уже таких пілотів, як я,
– сказав заступник командира бригади з льотної підготовки Дмитро Фішер.
Аби виявити ворожу ціль у небі, військовим потрібно лише декілька хвилин. Щоб перехопити або навіть знищити – лише чверть години. Чи не вперше українські льотчики почали відпрацьовувати польоти вночі та у складі бойових груп. Через військову таємницю командири не можуть багато розповісти, однак запевняють, тепер українське небо під надійним захистом.
Читайте також: Вперше в історії на Львівщині проводять Чемпіонат світу з авіамоделювання