ЦРУ. Тюремний бізнес: як заробляють за парканом СІЗО
У новому випуску програми "ЦРУ" — київський слідчий ізолятор, більш відомий як Лукянівська тюрма — це найбільший, найстаріший та найстрашніший ізолятор України.
Перший корпус збудували півтора століття тому. І назвали на честь імператриці "Катєнькою". А потім з’явилися "Столипінка", "Брежневка" і нарешті — "Кучмівка". Окрім звичайних камер є "апартаменти" для "ВІПів" та "Больнічка" — для хворих.
Ізолятор розрахований на дві з половиною тисячі людей, проте були роки, коли тут тримали майже чотири тисячі арештантів. Капітально будівлю не ремонтували ніколи. Всередині вона радше нагадує руїни. Адвокат Леонід Шалімов буває там майже щодня.
У адвоката має бути натренований сечовий міхур, бо сходити в туалет просто нікуди. Доводиться годинами терпіти, або йти в жіночу вбиральню, в інший корпус. Та найбільше чоловік боїться захворіти на туберкульоз. На зустрічі із підзахисними він приносить з собою медичні маски — для себе і для арештанта.
Місцевим мешканцям сусідство із СІЗО як кістка поперек горла. Демонстрації та пікети під стінами ізолятора не дають спокою ані вдень, ані вночі. "Розважають" місцевих і самі арештанти.
Читайте також: ЦРУ. Як працює рибна мафія України
Агенти "ЦРУ" не випадково обрали Лук'янівський ізолятор. Саме він набув слави найскандальнішого пенітенціарного закладу. Про тортури, злочини та хабарництво в його стінах ходять легенди. але далі — невигадані історії. Наші агенти поспілкувалися з колишніми арештантами, які не з чуток знають, як воно бути бранцем Лук’янівки.
З офіційного звіту пенітенціарної служби виходить, що життя одного в’язня коштує державі 7 гривень на добу. Та навіть цей мізер примудряються красти.
Про махінації у СІЗО — далі дивіться у розслідуванні агентів "ЦРУ".