У Києві прорвало колектор на станції аерації

17 січня 2012, 21:13
Читать новость на русском

На самопливному Лівобережному колекторі утворився провал 10x10 і глибиною 8 метрів.

Наслідки шкоди вдалося локалізувати за кілька годин. Чиновники заспокоюють: екологічної та техногенної загрози для киян немає.

“В більшості міст України така аварія призвела б до зупинки подачі питної води в цілому в місті. Я думаю, що з інженерної точки зору, враховуючи фахівців, інженерну думку, ми впораємось з тим, що обмежень не буде. Допомоги МНС та інших структур поки що ми не просимо. Ми впораємося самі”, - каже голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

Тим часом, експерти пояснюють - вода столиці у безпеці, бо Київ розташований вище течії Дніпра. А ось мешканцям Черкас, Канева та Новоукраїнки, які п'ють воду з Дніпра, не позаздриш.

“Фекалії потраплять у річку за допомогою підземних вод, просочуючись в грунт, або після танення снігу з дощами, з талими водами. Ніхто ж там не буде вилизувати язиком все це, вони всеодно потраплять в річку, і це буде проблема для тих людей, які живуть нижче за течією. Скидання фекалій автоматично може сприяти зростанню шлунково-кишкових захворювань, аж до холери”, - каже еколог Володимир Борейко.

У "Київводоканалі" кажуть - неодноразово інформували про катастрофічну ситуацію, пов’язану зі зношеністю каналізаційної системи. І ситуація сьогодні залишається небезпечною.

“Могло тільки затопити цю насосну станцію. Ми насосну станцію зберегли, отже вона ще працює, відкачує мінімум стоків, які надходять на насосну станцію. А основні стоки переключили на насосні станції”, - каже директор Департаменту експлуатації каналізаційного господарства Микола Кислий.

“Будь-які колектори, системи мають властивість ламатися. А станція збудована в 1964 році. Як бачите, їй вже більше 45 років. І гарантувати ніхто нічого не може”, - каже начальник Бортницької станції аерації Володимир Бражник.

Над усуненням шкоди від аварії працюватимуть протягом ще двох місяців. На це потрібно 4 мільйони гривень, - зазначають фахівці. Втім просто ліквідувати наслідки провалля на колекторі замало. Єдина очисна споруда столиці - Бортницька станція аерації потребує термінової модернізації. Зволікання створює загрозу екологічної катастрофи, і не лише для Києва.

“Верх колектора від газової корозії практично руйнується. Це проблема по всій Європі і в нас на Україні. І, в результаті, зараз труби роблять пластмасові, щоби не було руйнування. Залізобетонні труби не підходять для каналізаційних колекторів”, - каже голова правління ПАТ "АК" Київводоканал" Валерій Ченчевий.

“Дешевше буде її винести за межі Києва. І кошти, які будуть вкладені на будівництво нової станції аерації будуть набагато меншими, аніж кошти, які необхідно вкласти для того, щоби функціонувала Бортницька станція аерації”, - каже голова ТСК з розслідування протиправних рішень посадових осіб Києва. Кирило Куликов.

Вартість повної реконструкції станції нині оцінюють у понад 5 мільярдів гривень. У КМДА кажуть - технічна документація для реконструкції насосної станції вже пройшла експертизу. Але необхідних коштів у міста немає.