У Києві стартував міжнародний турнір з гри в снукер
У Києві провели турнір зі снукеру. Це вид більярду, коли не просто треба забити кулю у лунку, а зробити це у відповідній послідовності, наче у шахах. Цей спорт в Україні став популярним лише десятиліття тому, тоді як у багатьох країнах Європи в нього грають вже понад 100 років.
Свою тактику гри в снукер потрібно продумувати одразу на кілька кроків вперед. Хід партії може змінитись в будь-який момент, як тільки супротивник дав хибу і подарував вам 4 очки. Тоді варто брати свою волю в кулак і робити цілу серію вдалих ударів, так званий – брейк.
Читайте також: Росія хотіла підставити українську біатлоністку за допомогою допінг-проби
Батько Сергій з сином Матвієм приїхали з Молдови. Малому хлопцю лише виповнилось 7 років, а він вже вміє не лише тримати кий, а й знає всі правила та рахує набрані очки. Матвій – наймолодший учасник турніру. Та це йому аж ніяк не заважає на рівних змагатись і набиратись досвіду з дорослими професіоналами.
Саме снукер зрівнює людей, за їх фізичними можливостями, не залежно від росту, ваги, віку. За столом всі рівні. Ти знаходишся в епосі поколінь,
– поділився керівник Федерації снукера в Україні Сергій Бойко.
Правила снукеру одні з найскладніших з усіх видів більярду. Принцип гри полягає в тому, щоб білою кулею у спеціально визначеному порядку закотити в лузи 15 червоних і шість кольорових куль. Кожен влучний удар додає різну кількість балів. Переможцем стає той, хто набрав найбільше очок.
На Київський турнір з'їхалось 70 більярдистів. Учасники з України, Білорусі, Молдови та Киргизстану. Іноземні гості, зізнаються, що приємно здивовані українською гостинністю.
Читайте також: Бігун зі Львова готується до неймовірного випробування: 200 км за добу в зимовому парку
Щоб змагання проходили за правилами і всі були в рівних умовах, за кожним столом спостерігають судді. Мікаела Табб – рефері міжнародного рівня, яка вже судила фінали чемпіонатів світу. Вона каже, що зал хоч і тіснуватий, та сукна нагріті, а гравці виховані.
"Є такі делікатні моменти, коли гравець випадково торкається шар своїм одягом. Це порушення і рефері має відповідно реагувати на такі речі. Якщо ж учасник турніру тричі порушить правила ми його можемо дискваліфікувати", – зауважила Мікаела Табб.
Турнір триватиме до вівторка, 5 грудня. Спочатку, гравці пройдуть відбіркові змагання, а вже потім за олімпійським принципом і визначать, хто ж кращий снукерист.